Polska mapa R6: Siege. Jaka powinna być?

Konkurs na projekt polskiej mapy do Rainbow Six Siege wkracza w decydującą fazę! Przed Wami 10 propozycji wybranych przez Kromkę oraz jego Widzów na specjalnym livestreamie. Warto poświęcić 10 minut na zapoznanie się z każdą propozycją z osobna - autorzy postarali się aby ich prace były wyjątkowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Zachowano oryginalną pisownię. Nie zapomnijcie także o zagłosowaniu na swojego faworyta w ankiecie na koniec artykułu ponieważ do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody od firmy HyperX oraz Ubisoftu!


Przypominamy również, że do Waszych głosów zostaną dodane głosy jurorów na zasadach określonych w materiale poniżej:


Na oddanie swojego głosu macie czas do 13 maja! Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja o godzinie 16:00 na facebooku Kromki 


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 1 - Zamek Wawel


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 2 - Cytadela

Chciałbym Ci przedstawić moją koncepcję polskiej mapy w Rainbow Six, a byłaby to mapa o nazwie Cytadela, inspirowana jedną z najsłynniejszych budowli na terenie Polski – Twierdzy Krzyżackiej Malbork!

Na pierwszy rzut oka mapa może wydawać Ci się trochę dziwaczna i słusznie, w programie którym projektowałem tą budowlę, były same nowoczesne przedmioty, co zmusiło mnie do wielu zabawnych i kreatywnych kompromisów. Finalnie postanowiłem połączyć nowoczesność z rysami zamku.

Jak widać na załączonych screenshotach, mapa ma dwa piętra, które można podzielić na dwie części: jedna w pełni zabudowana, druga z niewielkim otworem, ,,dziedzińcem”. Są miejsca gdzie można wejść bezpośrednio przez drzwi do budynku lub niszcząc zewnętrzne bramy albo zeskakując na balkon przy otwartej części budynku. Na mapie rozmieszczone są pomieszczenia do wyboru bombsite’ow, zakładnika, lub zabezpieczania terenu w zależności od wybranego trybu gry. Wszystkie szczegóły znajdują się poniżej w legendzie. Nie zabrakło także małych smaczków w postaci obrazu Eli czy loga Zofii.

Na niektórych screenach widać białe przebłyski, tzw. artefakty. Świadczy to o tym, że mój PC wycisnął z siebie siódme poty aby wygenerować ten obraz.


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 3 - Orle Pióro - część 1 i 2

W skład wchodzą:

- 2 fotografie stołu jednego z członków biorących udział w operacji,

- 4 fotografie dokumentów zawierający opis misji, kilka informacji oraz skład biorący udział w akcji,

- USB czyli plany budynku i kilka innych fotografii/renderów

- MODEL w 3D który został przeze mnie stworzony i na którym pracowałem


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 4 - Muzeum Powstania

Cześć!

Jako pracę na konkurs stworzyłam koncepcję polskiej mapy- MUZEUM POWSTANIA.

Zainspirowałam się warszawskim Muzeum Powstania Warszawskiego. Dlaczego?

Muzeum to jest ciekawym miejscem, które pokazuje ważny fragment polskiej historii. Poza tym tematyką i nastrojem świetnie łączy się klimatem R6, a także z Elą i Zofią.

Mapa jest dwupoziomowa, wieloma ciekawymi przyciemnionymi pomieszczeniami, które utrzymane są raczej w szarych barwach.

I piętro:

-Kanały- to ceglany korytarz ciągnący się wzdłuż zewnętrznej ściany budynku, z wejściem do głównego pomieszczenia,

-Ściany pamięci- pomieszczenie z trzema ścianami , na których wypisane są imiona i nazwiska powstańców,

- Pokój z gruzami- pokój z gruzami budynków zniszczonych podczas wojny

-Główne pomieszczenie- otwarte na środku znajduje się tylko ściana z wyrzeźbionym znakiem Polski Walczącej i samolot ustawiony na stalowych słupach, z tego pokoju można wejść do wszystkich pozostałych na tym piętrze, a także na piętro wyżej,

-Pomniki- pomieszczenie z ceglaną ścianą, pomnikiem Syrenki Warszawskiej i Małego Powstańca, pod ścianami pomieszczenie stoją dwie gabloty z zabytkami,

-Sklep z pamiątkami

-Główny korytarz

-Kasy

II piętro:

-Sala wykładowa- pomieszczenie z miejscami do siedzenia i rzutnikiem,

-Wystawa tymczasowa- pomieszczenie wystawy na temat jednostki GROM, znajdują się tam mundury, broń i emblematy tej jednostki,

-Biuro

-Gabinet dyrektora


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 5 - Mapa Muzeum

Cześć!

Witam wszystkich i bez przedłużania, oto propozycja mojej mapy do gry Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

Moją propozycją jest mapa "Muzeum", Polskiego muzeum. Gdy tworzyłem mapę moim najważniejszym celem było stworzenie grywalnej mapy z możliwościami rotacji jak i ciekawymi "sajtami" np. uniknięcie położenia bomb na dwóch różnych piętrach.

Mapa jest trój piętrowa (piwnica, parter i pierwsze piętro), klasycznie drużyna atakująca ma możliwość wyboru 3 spawnów. A obrońcy co najmniej trzech punktów.

Konstrukcja mapy jest prosta, co umożliwia potencjalną zmianę, dodanie elementów, lub ich usunięcie. Również jej "poczucie" ulegnie zmianie wraz z dodaniem elementów wnętrz.


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 6 - Spodek

Zgodnie z powiedzeniem "Pierwsza myśl najlepsza" powstał mój projekt. Postawiłem na Katowicki spodek, gdyż jest to miejsce najbardziej kojarzone prawie każdemu miłośnikowi gier jak i rywalizacji w e-sporcie.

Każdy fan sceny Rainbow six siege wie, że finały miały miejsce w danej miejscowości, które od kilku lat odbywają się właśnie w nim. O IEM jest głośno, kojarzony jest bardzo pozytywnie, co wiąże się z pozytywnymi opiniami na temat Katowickiego spodka. Oczywiście, odbywa się tu wiele innych imprez, do których miejsce te jest przeznaczone, a jego budowla może mieć zastosowanie do różnych sytuacji - tak jak pokazuję to w projekcie.

Główna akcja toczyłaby się na dwóch piętrach. Oczywiście Rainbow six siege zawiera wiele różnych mechanik, takich jak np. niszczenie ścian, dlatego też postawiłem na zamknięte pomieszczenia oraz różnorakie korytarze.

Rozkład pokoi przypomina budowę biura. Znajdziesz tam: Schody łączące piętra z sobą, hatche w windach - dające kolejną opcję przedostania się na kolejne piętro, biura z różnym ułożeniem, biura prezesa, schowki, łazienki, sale spotkań.

Jest to krótki opis mojego zamysłu nad mapą, niżej znajdują się pliki graficzne przedstawiające spodek w wydaniu pod Rainbow Six Siege


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 7 - Bitwa pod Umm Kasr ( 1 i 2)

Jedna z pierwszych bitew podczas II wojny w Zatoce Perskiej, która toczyła się na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Jej celem było zdobycie abordażem platformy wiertniczej. Żołnierze oddziału mieli zatrzymać ok. 7 zbrodniarzy wojennych w b. Jugosławii. Bitwa rozpoczęła się wieczorem 20 marca ok. 20:00.Wojska irackie stawiały niespodziewanie silny opór. Zdobycie platformy w stanie nienaruszonym było kluczowe dla wojsk rozwijających ofensywę. 25 marca brytyjscy marines ogłosili zdobycie portu.


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 8 - Łazienki Królewskie


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 9 - Teatr Wielki

Chciałem zgłosić swoją propozycję polskiej mapy do gry Rainbow Six Siege. Według mojego konceptu polska akcja miałaby rozgrywać się na terenie gmachu Teatru Wielkiego w Warszawie. Budynek ten ze względu na plan, możliwość przejścia między piętrami przy pomocy balkonów w sali głównej oraz przez wzgląd na wyjątkowy charakter wydał mi się dobrym materiałem do opracowania swojego konceptu.

Według założeń akcja rozgrywa się na parterze i piętrze I, od których odcięto prawe skrzydło, gdyż cały budynek jest wyjątkowo rozległy. Dojścia dla drużyny atakującej znajdują się poza budynkiem w trzech miejscach, odpowiednio oznaczonych na załączonych planach operacyjnych.

Myślę, że ulokowanie polskiej mapy właśnie w teatrze jest dobrym pomysłem, do tej pory nie mieliśmy okazji grać w Rainbow Six Siege na terenie placówek kulturalnych, a ten charakterystyczny dla polskiej kultury teatr jest do tego idealną okazją.


Kiliknij żeby zobaczyć propozycję 10 - Dom w Siedlicach

W 2005 roku rodzina mieszkająca w Siedlicach wpadła w kłopoty finansowe. Brak dostępnych środków na leczenie matki, zmusił właściciela gospodarstwa do sięgnięcia do nielegalnych źródeł. Po sprowadzeniu z zza granicy nasion konopi Indyjskiej rozpoczął on uprawę narkotyku w piwnicy. Początkowo miał on służyć wyłącznie jako lekarstwo dla matki, jednak pojawiające się nadwyżki, kusiły łatwym zyskiem.

Domek-bliźniak, który gospodarz wraz z rodziną dzielił ze swoim bratem i jego bliskimi stał się prawdziwa plantacją konopi. Przez rok sprzedawali ją w okolicy sąsiadom i znajomym. Wtedy zdecydowali się rozszerzyć swoją działalność o pobliskie miasta. Niestety nieświadomie zrobili konkurencję działającej tam mafii i ściągnęli na siebie kłopoty.

O ile nikt z sąsiadów nie zwrócił uwagi na 3 czarne sedany zatrzymujące się przed gospodarstwem, tak odgłos wystrzałów nakłonił ich do wezwania policji. Pobliski patrol po przyjechaniu został ostrzelany z okien domu. W ciągu godziny zmobilizowano okoliczne jednostki i ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Dzięki interwencji Zofii Bosak do akcji został dołączony oddział Rainbow6 przebywający w Polsce na ćwiczeniach. Plan zakładał uderzenie na dom z trzech stron: od ulicy, sąsiedniego domu i od strony pola.Po dwóch godzinach od odebrania zgłoszenia przeprowadzono kontratak. Największe straty poniósł oddział atakujący od strony drogi, wpadając w pułapkę zastawioną w pokoju na parterze.

Wybuch zniszczył pokój, ścianę zewnętrzną i balkon piętro wyżej. Rezultatem całej akcji było 3 zabitych policjantów, 5 rannych i 12 ciał przeciwników. W piwnicy znaleziono przykryte folią zwłoki dwóch rodzin.


Nie zapomnijcie zagłosować na swoją ulubioną propozycję w ankiecie!

Która propozycja jest Twoim zdaniem najlepsza?

Vote Now! [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

EDIT: UWAGA WAŻNE!

Z powodu błędu w ankiecie (brakowało pozycji numer 7, bierzemy to na klatę!) musieliśmy rozpocząć nową ankietę. W momencie zakończenia poprzedniej wyniki prezentowały się następująco:

Jednocześnie zaznaczamy, że dotychczas zebrane wyniki będą się liczyły - do wyników nowej ankiety dodamy rezultaty tej już zakończonej. Zdajemy sobie sprawę, że autor propozycji numer 7 jest poszkodowany (i to z naszej winy), dlatego na jego konto do ''starej ankiety'' przypisujemy 50 głosów. Dalszy rezultat zależy już jednak od Waszego głosowania!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze