Cyloni mają plan!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 17 Maj 2017
  • Komentuj 0

Kosmiczne walki w pełnym 3D... czemu nie?

Kosmiczne walki w pełnym 3D... czemu nie?

Początki serialu Battlestar: Galactica sięgają roku 1978, jego twórcą był Glen A. Larson. Po dwóch sezonach serial wstrzymano, ale samo uniwersum żyło własnym życiem. W roku 2004 pojawił się remake serialu, cieszący się bardzo dużą popularnością. Klimat, świetna obsada aktorska (znany z Blade Runnera Edward James Olmos, zjawiskowa Tricia Helfer albo moja ulubiona Katee Sackhoff), ciekawe relacje między postaciami - to wszystko złożyło się na sukces serialu. Poza nim pojawiły się liczne książki, gry komputerowe i planszowe. Co do tych ostatnich, warto wspomnieć o Battlestar: Galactica, wydanej w 2008 roku, która przez długi czas utrzymywała się w czołówce najlepszych planszówek serwisu Board Games Geek. Tak więc, jak widzicie, uniwersum zostało nieźle wyeksploatowane. Tym, którzy jakimś cudem nigdy o tej serii nie słyszeli, prezentuję krótkie wprowadzenie: w odległym kosmosie ludzie zasiedlają 12 planet, które nazywają Dwunastoma Koloniami. Na skutek eksperymentów nad sztuczną inteligencją udaje im się powołać do życia istoty zwane Cylonami. Cyloni szybko buntują się przeciwko ludziom, a walka przenosi się w kosmos. Historia serialu toczy się dalej, ale to Pierwsza Wojna z Cylonami jest tłem historyczny dla dopiero co zapowiedzianego RTS. Studio Slitherine oraz Black Lab Games ogłosiły Battlestar Galactica: Deadlock. Nowa strategia pojawi się już tego lata na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz zawita też do PC.

Z utęsknienie czekam na możliwość rozwalenia tego paskudztwa ;-)

Z utęsknieniem czekam na możliwość rozwalenia tego paskudztwa ;-)

Wcielimy się w rolę admirał Lucindy Cain (czyżby ktoś z rodziny admirał Heleny Cain znanej z serialu?). Gra ma mieć rozbudowaną fabułę, w której pojawią się zarówno postacie znane z serialu (młody William Adama zapewne), ale też zupełnie nowe. Fani na pewno rozpoznają niektóre lokacje oraz wydarzenia. W grze budujemy flotę, w skład której będą wchodzić jednostki znane z uniwersum - zwiadowcze raptory, zabójcze Vipery albo wielkie Battlestary. Battlestar Galactica: Deadlock będzie grą dla jednego gracza, ale twórcy przewidują możliwość potyczki ze znajomym. Już teraz na oficjalnej stronie studia Slitherine można zapisać się do bety. Zapraszam do obejrzenia trailera:
[Źródło: gamespot.com, gematsu.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze