Cyberpunk robi *beep* i internet dostaje szału

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Styczeń 2018
  • Komentuj 10

CD Projektowi wystarczyło opublikować na Twitterze całe sześć znaków żeby internet dostał lekkiej histerii. Konto Cyberpunka w końcu ożyło, a ja chciałbym przyglądnąć się teoriom spiskowym jakie już zdążyły w związku z tweetem się pojawić. Jest tego sporo. 

Nie mijają 24 godziny odkąd Redzi wrzucili do sieci swój *beep*, a gracze z całego świata zaczęli doszukiwać się w poście drugiego, trzeciego, a nawet czwartego dna. Niektóre teorie spiskowe są zwyczajnie głupkowate, ale czytając inne człowiek zastanawia się ''hmmm, może rzeczywiście coś w tym jest?''. Zacznijmy jednak od legendarnego już dziś tweeta:

Na pierwszy ogień niech pójdą najdziwniejsze, czasem po prostu śmieszne, teorie do jakich doszli użytkownicy Reddita. LefthandedLink słusznie wskazuje, że ''beep'' składa się z czterech znaków, a czwartą literą greckiego alfabetu jest literka delta. Greckim symbolem dla delty jest trójkąt co jego zdaniem potwierdza udział Iluminatów w projekcie Redów. Dodatkowo wskazuje, że trójkąt ma trzy rogi co jest ukrytą wiadomością na temat innej ważnej gry: Half Life 3. Tym prostym sposobem dochodzimy do wniosku, że ''beep'' oznacza zapowiedź trzeciej części przygód Gordona Freemana. Proste? Proste. 

OutoflurkintoLight z kolei koncentruje się na pierwszej i ostatniej literze słówka ''beep''. W tak zwanej ''hack mowie'' czyli slangu z różnego rodzaju forów i czatów, literka ''b'' otwiera wiadomość, a literka ''p'' ją zamyka. Znajdujące się w środku dwie literki ''E'' to tak naprawdę ukryte cyfry ''3'', a dwie cyferki ''3'' obok siebie wskazują na dzień i miesiąc oficjalnej ponownej zapowiedzi Cyberpunka. Wychodzi więc, że trailer zobaczymy dopiero trzeciego marca.

NotScrollsApparently jest dużo mniej optymistyczny. On również zauważa, że słowo ''beep'' składa się z czterech znaków (sami detektywi!), ale według jego teorii cztery litery przekładają się na kolejne cztery lata czekania. 

NEONxCOP w dźwięku z posta doszukuje się potwierdzenia tego, że Redzi w końcu uporali się z... pojazdami w grze. Swoją teorię podpiera tym, że na koniec trailera z 2013 roku wyraźnie słyszy klakson samochodu. 

Mamy też kolegę NintendoTim, który tweeta próbuje rozszyfrować za pomocą słownika T9. Młodzi może nie pamiętają, ale to właśnie za pomocą T9 jeszcze do nie tak dawna, przed erą smartfonów, pisało się na telefonach SMSy. Wyglądało to tak:

Co robi  NintendoTim? ''Beep'' rozbiera na czynniki pierwsze i wrzuca je do słownika T9, co daje następujący wynik:

B: 22

E: 33

E: 33

P: 7

Wynikiem takiego podstawienia ma być tajemniczy numer telefonu 223-33-37, ale jak na polski numer to trochę mało. Teoria się sypie? Chyba sobie żartujecie!  Wystarczy, że dodamy kierunkowy do Warszawy, gdzie Redzi mają swoją siedzibę i otrzymujemy prawilne 22-223-33-37. Będziecie próbować dzwonić?

Na szczęście nie wszyscy robią sobie z ''beep'' żarty jak ekipa wyżej. LukesInstinct zwraca uwagę, że tajemniczy wpis na Twitterze pojawił się dokładnie pięć lat po wypuszczeniu jedynego trailera do Cyberpunka. Pięć lat co do dnia należy dodać, więc trudno tutaj o przypadek.

W temacie pojawia się jeszcze jeden ciekawy wątek (dzięki Paweł Hejna za cynk!). Mianowicie gracze twierdzą, że być może udało im się rozszyfrować datę premiery długo wyczekiwanego Cyberpunka!

Jak to zrobili? Do daty premiery powyższego trailera (10.01.2013) dodali... równo 2077 dni. Byłaby to bardzo dobra wiadomość dla graczy, bo oznaczałaby że w Cyberpunka zagramy 18 września tego roku!

Reddit i internet to jedno, ale co Wy myślicie o tych wszystkich teoriach spiskowych? Rzeczywiście w *beep* mamy się czegoś więcej doszukiwać czy jest to po prostu znak, że Redzi są gotowi z ruszeniem z akcją promocyjną Cyberpunka (patrząc na reakcje w sieci jakaś wielka kampania potrzebna im raczej nie będzie) i czy rzeczywiście oznacza on zbliżającą się wielkimi krokami premierę? Dajcie znać!

[źródło: reddit.com, facebook.com, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze