cRPG Book Project

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 06 Luty 2018
  • Komentuj 6

Jeśli interesuje Was The CRPG Book Project, to możecie otworzyć go tutaj.

Prawdziwy rarytas dla fanów komputerowych Role Playów. Właśnie światło dzienne ujrzała nietypowa pozycja dla każdego maniaka gier. The CRPG Book Project, to 500 stron poświęconych najbardziej kultowym grom fabularnym.

Przez 4 lata dwunastu wolontariuszy tworzyło kompletne kompendium wiedzy o historii cRPG. Tytuły lecą chronologicznie, więc w pierwszym rozdziale (zaraz po wprowadzeniu) sięgniemy do klasyków, które powstały na wiele lat przed moim urodzeniem. Twórcy rzucą nas prosto w 1975 rok.

Wśród tytułów opisanych w książce znajdziemy takie klasyki jak Baldury, Fallouty, czy bardziej nowocześnie Pillars of Eternity, Mass Effect czy Wiedźmina. Spotkamy też jednak tytuły dla zajawkowiczów, Eye of The Beholder, Gorky 17 czy The Bards Tale, każdy znajdzie coś dla siebie w tak bogatym spisie.

Pojawia się również rozdział poświęcony wschodnim tytułom czy kartografii. Z pewnością każdy fan z radością sięgnie po projekt od fanów dla fanów. 

Trochę zabrakło mi innych kultowych tytułów, jak choćby Temple of Elemental Evil. Ale biorąc pod uwagę różnorodność tematów z pewnością nie będziemy się nudzić przy książce bo włożono w nią kawał pracy.

Jeśli interesuje Was The CRPG Book Project, to możecie otworzyć go tutaj.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze