Co z RDR2 na PC?

  • Autor: Ja, Rock
  • Opublikowano: 03 Sierpień 2017
  • Komentuj 1

To, że Red Dead Redemption 2 jest planowane tylko na konsole bardzo mocno boli PCtowców. Jakie są szanse na zmianę tego stanu rzeczy?

Jakie są szanse na zmianę decyzji Rockstar i Take Two?

Jeśli gracie tylko na PC to w przyszłym roku ominie Was niestety jedna z najważniejszych premier w postaci drugiej części Red Dead Redemption. Decyzja mówiąca o tym, że ''kowbojskie GTA'' pojawi się wyłącznie na konsolach może dziwić, zwłaszcza w świetle wypowiedzi szefów Take Two (to do nich należy Rockstar) o tym, że rynek PC jest dla nich, uwaga, uwaga... najważniejszy! 

''Świetną wiadomością jest to, że rynek PC jest dla nas ważny. To wspaniały rynek. To duży rynek. To główny rynek'' mówi Karl Slatoff z Take Two. ''Dla nas rynek PC jest bardzo ważny, bardzo ekscytujący, jest czymś na czym skupiamy swoje siły'' dodaje. To dlaczego w kontekście RDR 2 nadal upierają się tylko przy konsolach?

Slatoff wyjaśnia, że niektóre ich tytuły, jak Cywilizacja czy XCOM, są bardzo mocno przypisane do PC, a inne mniej. Skoro pierwsze Red Dead Redemption pojawiło się tylko na konsolach (prawie 9 milionów sprzedanych kopii) to ewidentnie Take Two nie widzi na razie potrzeby przenoszenia gry na PC.

Jak długo po premierze na kosnolach RDR2 wejdzie na PC? Bo wejdzie, nie?

Ale! Sprawa wydaje się nie być zamknięta, bo szef Take Two Strauss Zelnick na pytanie o PCtowe Red Dead Redemption 2 odpowiada: ''Jakiekolwiek informacja o którymkolwiek z naszych tytułów będą pochodziły od twórców''. Zresztą na pewno doskonale pamiętacie jak było w przypadku GTA V - długo, długo nic, a nagle bach! Gierka wchodzi na PC i dostaje widok z pierwszej osoby. Efekt? 80 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Podejrzewam, że podobny los spotka też RDR2, którego PCtowa premiera odwlecze się w czasie, ale ostatecznie kowboje na stare dobre blaszaki się pojawią. A jak nie to w odwodzie będzie Wild West Online.

[źródło: edge.media-server.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze