Co w sieciówkach piszczy #83

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 01 Lipiec 2019
  • Komentuj 0

Ciepło, prawda? Z tego powodu macie doskonałą wymówkę oraz pozwolenie ode mnie, aby zamknąć się w piwnicy i grać. Spokojnie, nikt nie zmusza Was do wychodzenia na zewnątrz, gdzie słońce postanowiło zabawić się naszym kosztem. Jeśli już musicie jednak wyjść do tego piekła za oknem, to nie zapomnijcie o filtrze oraz nakryciu głowy – śmieszki śmieszkami, ale zdrowie jest najważniejsze!

Poza wartością edukacyjną, co tam w sieciówkach piszczy?

1. Champions Online z Serialized Stories

2. Gracze EVE Online atakowani przez NPC

3. Ring of Elysium oficjalnie zadebiutowało

4. Aion kończy wsparcie dla polskiej wersji językowej

5. Teamfight Tactics już w League of Legends

6. Twórcy netfliksowego Wiedźmina robią serial aktorski w świecie Final Fantasy XIV

7. Wyzwania w Apex Legends nie będą wymagały poradników na YouTube


1. Champions Online z Serialized Stories

Champions Online zapowiedziało ciekawą nowość. Już niedługo produkcja dostanie Serialized Stories, czyli nowy rodzaj przedstawiania fabuły. Mamy otrzymywać zwarte historie w obrębie odcinkowego opowiadania, pełne zwrotów akcji, zdrad, detektywistycznych zagadek i czego jeszcze zapragnie. Pierwszy epizod nazywa się Death Rattle i jest już dostępny na serwerach testowych.

Wiemy o nim tyle, że Death Rattle Ladyhawke skontaktuje się z graczami, zaniepokojona ostatnimi działaniami Cobra Lords. Całość składać się ma z czterech rozdziałów, przy czym każdy z nim zaoferuje jedną misję.

Fabuła w MMORPG jest istotna.


2. Gracze EVE Online atakowani przez NPC

Imperia upadają, gracze umierają, dorobek kilku lat obraca się w popiół. To aktualny scenariusz w EVE Online, który spełnia się na naszych oczach. Nie żartuję! Społeczność poinformowała, że galaktyka została zaatakowana przez Drifters. NPC byli obecni w tym MMO od dawna, ale do tej pory nie ingerowali zanadto w życie graczy. Jak widać, do czasu.

Statki Driftersów są silniejsze, niż te, dostępne dla graczy. Atakują skoncentrowaną flotą systemy kontrolowane przez największe sojusze w EVE Online oraz niszczą wszystko i wszystkich na swojej drodze. Trzeba przyznać, że jest to nietypowy sposób na zachwianie równowagą sił w grze oraz wprowadzeniem nieco świeżego powietrza. Jak to się skończy? Nie omieszkam Was poinformować!


3. Ring of Elysium oficjalnie zadebiutowało

Ring of Elysium to bardzo dobry przedstawiciel gatunku battle royale. Nie oferuje tak symulatorowej rozrywki jak PUBG, ale wciąż stawia bardziej na realistyczne strzelanie, niż zręcznościowe. Do tego oferuje sporo nowości w obrębie gatunku, nie boi się eksperymentować i jest w całości dostępny za darmo.

Deweloperzy poinformowali nawet, że skończył się okres testowy, dzięki czemu ich produkcja oficjalnie zadebiutowała. W ramach podziękowania, każdy gracz, który do 1 lipca weźmie udział w specjalnym evencie, zostanie nagrodzony unikatowym skinem na M4A1.


4. Aion kończy wsparcie dla polskiej wersji językowej

Aion był jednym z nielicznych MMORPG-ów, dostępnych w całości w języku polskim. Gameforge już jakiś czas temu informowało o usunięciu serwera polskiej społeczności, a teraz deweloperzy dodają, że produkcja nie będzie dalej tłumaczona na nasz rodzimy język.

Jeśli do tej pory graliście w AION po polsku, hiszpańsku lub włosku, to od aktualizacji 7.0 będziecie musieli wybrać niestety inny język. Wraz z usunięciem lokalizacji z gry zniknie także dotychczasowa zawartość w danych językach. 

Koniec Aiona po polsku


5. Teamfight Tactics już w League of Legends

Teamfight Tactics to oparta na rundach gra strategiczna, w której wraz z siódemką przeciwników startujecie w wyścigu każdy na każdego, polegającym na stworzeniu jak najmocniejszej drużyny, która będzie dla was walczyć. Cel: nie odpaść i utrzymać się na placu boju do końca. Znaczy, to nowy gatunek, Auto Chess, który szturmem podbija rynek. Mieliśmy karcianki, gry MOBA, battle royale, to teraz pora na nietypowe szachy!

Specjalny tryb dostępny jest w League of Legends i szczerze polecam go spróbować. W tym szaleństwie jest bowiem metoda!


6. Twórcy netfliksowego Wiedźmina robią serial aktorski w świecie Final Fantasy XIV

Nie, to nie żart. Sony Pictures Television, Square Enix oraz Hivemind połączyli siły, aby wydać spin-off w postaci serialu w świecie Final Fantasy XIV. Ci ostatni odpowiadają za Wiedźmina dla Netflix, więc może być ciekawie. O aktorskim serialu wiemy jedynie tyle, że garściami będzie czerpał ze świata Eorzea, spotkamy kilka znajomych postaci, ale ogólnie fabuła pójdzie swoim torem. Motywem przewodnim ma być konflikt pomiędzy magią, a technologią. Co z tego wyniknie? Zobaczymy w przyszłości.


7. Wyzwania w Apex Legends nie będą wymagały poradników na YouTube

Już jutro, 2 lipca, startuje drugi sezon rozrywek w Apex Legends. Nowości podobno nie zabraknie, a Respawn zapewnia, że system zadań w przepustce bojowej będzie satysfakcjonujący. Będziemy otrzymywali dużo wyzwań, które pozwolą szybko rozwijać Battle Passa. Niemniej żadne zadanie nie sprawi, że trzeba będzie skorzystać z poradnika na YouTube. Zamiast tego wyzwania mają łączyć rozgrywkę z przyjemnością, zachęcać do eksperymentowania oraz ćwiczyć nasze umiejętności.

Miejmy zatem nadzieję, że to wystarczy, aby gracze tłumnie wrócili do Apex Legends. Populacja jest w miarę stabilna, ale ostatnie problemy z serwerami nie zachęcają. A szkoda, bo to naprawdę przyjemny battle royale.


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze