Co robiła swastyka w Fortnite?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 19 Czerwiec 2018
  • Komentuj 5

Tworzenie gier komputerowych nie jest łatwe. Deweloperzy muszą zwracać uwagę na każdy element. Zwłaszcza teraz, w dobie poprawności politycznej. Brzmi poważnie? To teraz wyobraźcie sobie aferę z powodu jednej swastyki w najpopularniejszym obecnie przedstawicielu battle royale.

Jak doszło do wycieku takiej informacji? Standardowo, przez Reddita. Grupa fanów bawiła się w Tilted Towers, całkiem popularnej lokacji Fortnite Battle Royale. Konstruowali platformę do tańczenia (bo czemu by nie?) i chcieli stworzyć okrągłe podłoże. Docelowo nie ma takiego obiektu w grze, więc trzeba pokombinować.

Podłoga w Fortnite jest kwadratowa i składa się z czterech, mniejszych kwadratów. Wchodząc w tryb edycji za ich pomocą modyfikujemy standardowy kształt. To jednak za mało, aby stworzyć coś okrągłego.

Dlatego należy wybudować obok siebie cztery standardowe podłogi tak, aby stykały się rogami. Następnie edytować je, aby na każdej pozostał mały kwadrat, stykający się z resztą. W ten sposób tworzymy okrągłe podłoże. I przywołujemy swastykę!

No, z tym przywoływaniem to przesada. Otóż miejsce łączenia tych podłóg, po dokonaniu powyższej edycji, przypomina nazistowski symbol. Epic Games wie o problemie i poinformowało, że zajmuje się sprawą.

Deweloperzy potwierdzili, że nie było to działanie celowe – nikt zwyczajnie nie zwrócił na ten szczegół uwagi. Zwłaszcza, że nasza swastyka obecna jest tylko wtedy, gdy tworzymy okrągłe podłoże z metalu. Przy innych surowcach czegoś takiego nie ma.

Możecie się sami domyślać, jak Internet zareagował na powyższą rewelację. Swastyka zniknie z gry w przyszłym tygodniu, bowiem teraz serwery gry otrzymały już najnowszą łatkę i trzeba poczekać.

[Źródło: Reddit, PC Gamer, PCGames N]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze