Cities Skylines After Dark

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 22 Wrzesień 2015
  • Komentuj 9

The Universim

Cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie? Co to będzie?

Cities Skylines na początku 2015 roku został przyjęty bardzo ciepło. W wakacje twórcy ogłosili informację o pierwszym dużym dodatku do tej gry, nazwa - After Dark - rozwiała większość wątpliwości, co do jego zawartości. Lada moment - 24 września premiera rozwinięcia Cities Skylines. Do grania w dodatek After Dark wymagana jest podstawowa wersja gry! Nie jest to samodzielny dodatek. Oficjalna cena została ustalona na około 15€. Kiedy na początku 2013 roku na rynku pojawiło się SimCity (piąte) growy świat przeszedł lekki dreszcz - fani tej serii musieli sporo poczekać na kolejną część chyba najpopularniejszej serii opartej o budowanie swojego wirtualnego miasta. Jednak tytuł okazał się nie do końca spełniać oczekiwania. Dwa lata później - na początku 2015 roku na rynku pojawiła się kolejna odsłona Cities XXL od studia Focus Home Interactive. Ten drugi tytuł okazał się bezczelnym oszustwem. Wtedy do akcji wkroczyła malutka firma nazwana Collosal Order tworząca średnio popularny Cities in Motion - całkowicie osobną serię gier w stosunku do Cities XL od Focus'a. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę.

Cities Skylines After Dark

Widzicie te małe czerwone linie? Czyżby buspasy?!

Skylines połączyło wszystko to, co fajne było w SimCity oraz w serii gier Cities od Focus'a - otrzymaliśmy ogromne mapy (nawet kilkanadziesiąt razy większe niż w SimCity), pełną otwartość na modyfikacje, realne symulowanie życia miasta (a nie jedynie animacje) oraz świetną oprawę graficzną. Twórcy z Collosal Order nauczyli się na błędach konkurencji jak zrobić dobry tytuł oparty o budowę wirtualnego miasta - postanowili rozwój gry oddać w ręce graczy. W ciągu pół roku do Cities Skylines powstało kilkaset dużych modyfikacji oraz kilka tysięcy map - wśród dodatków znajdziemy nie tylko budynki, ale też mody zmieniające mechanikę. Część z tych największych modyfikacji doczekała się setek tysięcy pobrań dzięki połączeniu z Steam Workshop.

Cities Skylines After Dark

Już słyszę te nocne wycie fanów samochodów i motorów z małymi jajkami...

Lada moment będziemy mogli zagrać w After Dark, pierwszy duży dodatek do Cities Skylines. Co w nim? Przede wszystkim cykl dnia i nocy, jednak to nie wszystko - twórcy modów już zrobili coś podobnego... ;) Zmieniający się dzień i noc ma wpływać na całą mechanikę Cities Skylines zmuszając wirtualnych burmistrzów do różnych reakcji i zmian w budowie swoich miast - podobnie jak to bywa w życiu realnym metropolie będą zachowywać się różnie. W pewnych i zapowiadanych wcześniej zmianach znajdziemy wpływ na elektrownie słoneczne, zwiększoną przestępczość nocą oraz większy pobór prądu. Ogromne zmiany mają dotyczyć ruchu mieszkańców - rano będą pędzić do pracy, po południu do domu albo na zakupy, w nocy teoretycznie mają smacznie spać. Chociaż kto wie, może zaczną imprezować zwiększając zapotrzebowanie na straż pożarną i karetki... Oby tylko nie robili misji na Marsa, jak to według legendy pewni mieszkańcy akademika mieli w zwyczaju.
Sprawdź Cities Skylines oraz After Dark na Steam
W standardowej wersji gry cały ruch symulowany jest bez uwzględnienia pór dnia - ciężarówka odbiera towar z fabryki, zawozi go do sklepu, gdzie konsumuje go mieszkaniec i tak zgodnie z cyklem w kółko. Teraz ma być trudniej i ciekawiej, bo mechanika życia miasta będzie całkowicie inna - rano korek, wieczorem pusto na ulicach, za to brak prądu i rozróby... albo coś w tym stylu. Zmianie ulegnie mechanika ruchu, służb miejskich oraz zachowań mieszkańców. Dodatek nie tylko wpłynie na noc - wśród zmian znajdziemy też mechanikę turystyczną oraz specjalne dzielnice temu poświęcone. Pełna lista zmian znana będzie po wydaniu dodatku. Jak sądzicie, warto było czekać? :-) brodatyavatar

Brodaty

Stary wyjadacz growy, pożeracz indykowy, prezenter gier niepopularnych. Zarośnięty miłośnik kawy, prawdziwych kebabów oraz drobnych, niskich kobiet. YouTube  Facebook   Twitch   Steam ... i tak na koniec - miniaturka.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze