Chronicle ciąg dalszy

  • Autor: Adam Michailów
  • Opublikowano: 21 Lipiec 2016
  • Komentuj 0

Rysunek z pierwszej części książki. © Peter Lee

Rysunek z pierwszej części książki. © Peter Lee

Na serwery World of Warcraft wkroczył patch 7.0.3, przygotowujący graczy na nadchodzący dodatek Legion, a Dark Horse Comics zapowiedziało kolejną część World of Warcraft: Chronicle, która ma trafić do sprzedaży już w 2017 r. Pierwsza część World of Warcraft: Chronicle ukazała się 15 marca 2016 i wprowadziła czytelników w prehistoryczny świat uniwersum Warcrafta. Każdy, kto grał w World of Warcraft zna postaci takie jak Ragnaros, Sargeras, czy Gul'dan. Gra ma niewyobrażalną fabułę, której rozległością ustępuje chyba tylko światu Tolkiena. Postanowiono zatem przybliżyć historię postaci i uniwersum w postaci kroniki. Fani serii nazywają to wręcz ''Silmarillionem Warcrafta"

Wieża Medivha (obecne Karazhan) © Peter Lee

Wieża Medivha (obecne Karazhan) © Peter Lee

W pierwszym tomie kroniki można znaleźć informacje opisujące między innymi początek wszechświata, pochodzenie Tytanów, Przedwiecznych Bogów, Płonącego Legionu, przebieg Wojny Starożytnych, rządy Imperatora Lei Shena, czy o otwarciu Mrocznego Portalu przez Medivha - wszystko to na 184 stronach.  Książka otrzymała bardzo pozytywne recenzje, a zamieszczone w niej artworki autorstwa Petera Lee były wisienką na torcie. Na stronie wydawcy można znaleźć podgląd dwunastu stron z pierwszej części książki, a w poniższym filmie możemy usłyszeć komentarz Chrisa Metzena, tłumaczącego skąd wziął się pomysł na ''Chronicle''.
Druga część ''Chronicle" prawdopodobnie ukaże historie, dziejące się podczas Pierwszej Wojny,  czyli potyczek znanych starszym graczom z Warcraft: Orcs & Humans. Po otworzeniu Mrocznego Portalu orkowie przeprowadzili na ziemie ludzi inwazję, niszcząc wszystko, co spotkali po drodze. Stormwind pada pod naporem Hordy, a ludzie szukają ratunku, osiedlając się na brzegach Lordareonu. Tą i inne opowieści przeczytamy zapewne w zapowiedzianej książce. Ponadto World of Warcraft: Chronicle Vol. 2 zawierać będzie szkice i rysunki różnych artystów, m. in. Petera Lee, Josepha Lacroix i Alexa Horley.

Okładka drugiej części World of Warcraft: Chronicle

Okładka drugiej części World of Warcraft: Chronicle

Książka ma być w sprzedaży od 14 marca 2017 roku,  ale już teraz możecie zamówić dla siebie pre-order. [Źródło: IGNwarcraft.blizzplanet.comamazon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze