CD Projekt ogłosi Gwinta?

  • Autor: Vitzu
  • Opublikowano: 09 Czerwiec 2016
  • Komentuj 6

Czym tym razem zaskoczy nas studia spod znaku Kardynała Szkarłatnego?

Czym tym razem zaskoczy nas studio spod znaku Kardynała Szkarłatnego?

Kojarzycie Gwina? Tak, to ta karcianka w której zakochała się społeczność Wiedźmina 3. Najnowsze plotki mówią, że CD Projekt RED ogłosi autonomiczną wersję tej gry na targach E3. Jak donosi Nerdleaks, szóstego czerwca CD Projekt zastrzegł nazwę i znak towarowy ''Gwent”, bo tak nazywa się Gwint w języku angielskim. Jest to swoistym potwierdzeniem domysłów krążących w sieci odnośnie ''nowego i nieodkrytego przez studio formatu gier'', o jakim była mowa w
">podsumowaniach roku 2015 i planach na przyszłość CD Projektu. Według informacji przedstawionych na konferencji, ''Gwent” ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Logo chyba mówi samo za siebie.

Logotyp chyba mówi sam za siebie.

Czy Gwint okaże się kolejnym sukcesem polskiego dewelopera? Z przemyślaną strategią wydawniczą i marketingową oraz pewnymi zmianami w balansie talii myślę, że ma na to duże szanse. Czy będzie w stanie zagrozić gigantowi jakim jest teraz Blizzard ze swoim Hearthstonem? Ciężko powiedzieć, ale myślę, że jeśli Redzi przeznaczą wystarczająco dużo uwagi na Gwinta i nie potraktują go jak sezonowego zapychacza to z pewnością im się to opłaci. Tym bardziej, że rynek gier karcianych nie jest zbyt duży i znajdzie się na nim miejsce dla nowego gracza. CD Projekt już udowodnił, że potrafi tworzyć wspaniałe RPGi. Teraz bierze się za karciankę, pod którą ma już solidne fundamenty. Nie wiem jak wy, ale ja trzymam kciuki i nie mogę się doczekać.

A którą talię Wy wybierzecie?

A którą talię wy wybierzecie?

[źródło: nerdleaks.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze