Bundesliga wchodzi do LCS

Nowy trend, czy tylko jednorazowy przypadek?

Nowy trend, czy tylko jednorazowy przypadek?

Drużyna Elements, grająca w europejskim LCS zmienia właściciela. Przejmuje ją FC Schalke 04 - klub sportowy z Galsenkirchen. Nie od dzisiaj wiadomo, że League of Legends może spokojnie konkurować z piłką nożną, przynajmniej jeżeli chodzi o emocje i oddanie graczy i kibiców. Gra zdobyła już taką popularność, że przyciąga do siebie nie tylko graczy i firmy związane ze sprzętem komputerowym, ale też poważnych inwestorów spoza branży. Przykładem tego ostatniego jest niemiecki klub piłkarski FC Schalke 04, który w tym tygodniu ogłosił, że wykupił e-sportową drużynę grającą w europejskim LCSie – Elements.

MrRallez i spółka gotowi na następny split.

MrRallez i spółka gotowi na następny split.

Elements w poprzednim splicie nie błyszczało na Summoner's Rift i po średnim starcie, równie średnio zakończyli. Zajęli miejsce w dole tabeli, dopiero na siódmym miejscu. Mimo to determinacja i upór zawodników wzbudziła zainteresowanie zarządu klubu. ''Zauważyliśmy, że poziom profesjonalizmu w e-sporcie znacznie wzrósł przez ostatnie lata. Szczególnie warty uwagi jest rozwój struktur w League of Legends i we flagowych rozgrywkach LCS” powiedział Moritz Beckers-Schwarz, prezes zarządu FC Schalke 04. Niewątpliwie ma rację, gdyż aktualnie za każdą drużyną grającą na światowym poziomie stoi cały sztab analityków, trenerów, menedżerów czy nawet psychoterapeutów. Pomoc sztabu Schalke i doświadczenie z rozgrywkami sportowymi na najwyższym poziomie może mieć niemałe znaczenie w wynikach drużyny w przyszłości. Co prawda, Schalke nie jest pierwszym inwestorem spoza elektronicznego poletka, które zainteresowało się e-sportem, choć wydaje mi się, że w tej chwili największym, o jakim dotychczas mogliśmy usłyszeć. Myślę, że jest to dobry krok i wprowadzenie rozgrywek Ligi Legend na jeszcze wyższy poziom organizacji. Kto wie, może za kilka lat zobaczymy na scenie e-sportowej takich gigantów jak FC Barcelona czy Real Madryt? Schalke 04 04 [źródło: schalke04.de]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze