Brodaty Sprzęt

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 31 Lipiec 2012
  • Komentuj 3
Często dostaję pytanie - jaki sprzęt masz, na czym grasz? Specjalnie pod te pytania postanowiłem zrobić tę stronę, na której znajdziecie zaprezentowany sprzęt. Mam nadzieję, że ukróci to trochę dużą ilość pytań o to, jaką posiadam kartę graficzną albo myszkę, słuchawki lub klawiaturę :-) Macie tu coś więcej niż spis podstawowego sprzętu - do tego obudowę, podkładkę, pady... Istnieje dziwne przekonanie, że jeżeli ktoś jest tzw. "jutuberem" to musi się znać na sprzęcie. Tak naprawdę dla graczy i twórców materiałów wideo o grach liczy się przede wszystkim to, by komputer po prostu dobrze radził sobie z grami oraz w dobrym czasie renderował dla Was filmy. Wiele osób zastanawia się też nad własną działalnością na YouTube i przegląda sprzęty innych "jutuberów", by zobaczyć jakie posiadają peryferia - mikrofony, słuchawki. Poniżej znajdziecie mój sprzęt, bardzo dokładny. Jednak nie wzorujcie się tym, jaki "youtuber" ma sprzęt - nie zawsze warto zapłacić tyle za np. dane chłodzenie. Specjalnie pod te pytania poniżej zrobiłem zestaw swojego sprzętu - ceny tych komponentów możecie sprawdzić poprzez Ceneo klikając w nazwę lub miniaturkę. Intel I7 4770k
Intel i7 4770k Quad Core
Powiedzmy... Standardowa i'siódemka, mająca już parę lat. Jednak mimo tego dobrze radząca sobie z renderowaniem w wysokiej jakości oraz najnowszymi tytułami.
z87
MSI Z87-GD65 Gaming
Płyta główna od "emesaja" obsługująca do 32 GB RAM z podkręconą częstotliwością 3000 Mhz, wbudowaną opcją OC oraz obsługą 4 kart graficznych jednocześnie.
corsair h110i gtx
Corsair h110i GTX
Aktywne chłodzenie wodne procesora posiadające dwa wentylatory oraz sporą chłodnicę, którą najczęściej umieszcza się na górnej części obudowy komputera. Bardzo wydajne, mocne i duże chłodzenie. Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X3
Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X3
Potężna, 6-gigowa karta graficzna od Inno3D mająca 30 cm długości i obsługująca rozdzielczość 5120x3200.
But... Why!? Bo kompromisy są dla słabych! ;)
Thermaltake TR2 700W 80 Plus Gold
Thermaltake TR2 700W 80 Plus Gold
Niezbyt tani, ale jednak cichy i dobry zasilacz, który posiadam już około 3 lat. Brak problemów.
RAM Patriot RED
4x 8 GB Patriot RED Viper
Szybki "patriotyczny" RAM w formie OC - współpracujący z płytą główną z taktowaniem 2333 Mhz.
Enermax Twister Storm
4x Enermax Twister Storm 120mm
Trzy z przodu, jeden z tyłu - mega "dające" wentylatory o mocy od 1500 do 3500 obrotów na minutę (RPM) zapewniające dobry przepływ powietrza. Samsung SSD 256
Samsung SSD 256GB
Dysk SDD to podstawa jeżeli ważna jest szybkość zapisu/odczytu - tak zwany solid state disk daje niemal natychmiastowy dostęp do zapisanych na nim danych - nie wymaga "rozkręcenia" jak dyski HDD, co przyspiesza np. start systemu lub wczytywanie większości gier.
NZXT h440 Orange Black
NZXT h440 Orange Black
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Miditower w kolorach pomarańczy i czerni, wyciszona, zapewniająca doskonałe zarządzanie okablowaniem, stylowa i pancerna, z oknem na komponenty i przystosowaniem do nawet dwóch bloków chłodzenia wodnego jednocześnie. QPAD QH-90
QPAD QH-90
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Słuchawki szwedzkiej firmy QPAD w modelu HiFi ze sklepu fyrestore.
Blue Yeti
Blue Yeti WHITE
Ciężki, stojący mikrofon pojemnościowy firmy Blue przeznaczony do nagrań i podcastów.
Speedlink DECUS RED
Speedlink Decus RED
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Jak to wielu mówi... "myszka gejmingowa". Podświetlana różnymi kolorami mysz posiadająca 4 dodatkowe przyciski oraz oprogramowanie konfiguracyjne. Służąca mi głównie do FPSów, spraw biurowych.
Steam Controller
Steam Controller
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Jeżeli jakaś gra ma wsparcie dla pada i z założenia była robiona pod kontroler - używam tego od Valve. Czy to miłość do PC? Chyba tak.
Razer NAGA HEX Red
Razer Naga Hex RED
Myszka "mobowa" posiadająca dodatkowe 6 przycisków po lewej stronie oraz dwa dodatkowe u góry, wyprofilowana i zaprojektowana z myślą o graczach gier MMo. Do tego jej właśnie używam :)
Natec Genesis RX22
Natec Genesis RX22
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Dla wielu "budżetowa" klawiatura, dla mnie przyjemna, wygodna, niskoprofilowa i podświetlana tania opcja do grania.
Avermedia ExtremeCap U3
Avermedia ExtremeCap U3
Recenzja produktu dostępna na kanale YouTube
Zgrywarko-nagrywarka pozwalająca lekko odciążyć procesor przy LIVE lub nagrywaniu, zapisująca w 1080p i 60 klatkach na sekundę. Natec Genesis Maxi
NATEC GENESIS M12 MAXI LAVA
Sądziliście, że podkładka 60x40 centrymetrów to duża? Ta ma szerokość prawie 1 metr szerokości... Nigdy więcej ślizgającej się klawiatury po biurku albo irytującego uderzania spodu klawiatury przy pisaniu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze