Brick Royale - beta testy gry mobilnej

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 10 Lipiec 2019
  • Komentuj 1

Czasami dostajemy cynk o jakiejś grze, którą warto przetestować, tym bardziej w czasie otwartej bety. Jedną z takich gier mobilnych jest Brick Royale, które niedawno podesłano mi do sprawdzenia. Ponieważ dopiero co wyszedł Harry Potter: Wizards Unite, to zwklekałam bardzo długo z jej odpaleniem, ale ostatecznie w wolnej chwili odpaliłam Brick Royale na Androidzie i w sumie moim oczom ukazała się całkiem niezła gra mobilna, wypierając na chwilę obie produkcje Niantic Labs.

Za Brick Royale odpowiada warszawskie studio Fuero Games, które zaliczyło pierwszy ogromny sukces dzięki The Witcher Battle Arena, które stworzyli we współpracy z CD Projekt REDna licencji Wiedźmina i pobrane zostało ponad 1 000 000 razy.

Fuero Games szykuje się teraz do wypuszczenia Brick Royale i udostępniło otwartą betę, testując zarówno tryb dla jednego gracza jak i multiplayer. Tutaj możecie sprawdzić grę osobiście.

Brick Royale to taka nowoczesna wersja Arkanoid, tyle że zamiast odbijania jednej kulki wypuszczamy je seryjnie by rozbić jak najwięcej bloków. Te oczywiście przybliżają się do nas z każdym ruchem, więc trzeba operować zasobami tak, by za jedną salwą pozbyć się większości cegieł. Bloki są czasem urozmaicone bombami i innymi dodatkami, a czasami nawet opancerzone, choć ich wytrzymałość znacząco się różni. Czasem do rozbicia cegły wystarczą dwie kulki, czasem nawet 40, a czasami po prostu amunicja specjalna! Tryb kampanii to konkretne, gotowe mapy do masterowania, ale w trybie wieloosobowym zmierzymy się z przeciwnikami, by w czasie rzeczywistym rozbijając ich szeregi. Wygrywa ten, kto pierwszy przemieści swoje jednostki cegłowe za linię wroga. Co ciekawe, pomyślano również o aspekcie rozrywkowo-popkulturowym. W trakcie gry napotkamy postacie wzorowane na Dolandzie Trumpie, Papieżu Franciszku, Justinie Bieberze czy Miley Cyrus.

Jeśli chcecie podzielić się swoimi uwagami z twórcami gry, to możecie dołączyć do kanału ich kanału na Discordzie.

Gra się całkiem przyjemnie i ja będę dalej testować Brick Royale. Warto sprawdzić, tym bardziej, że czekanie na przeciwników nie trwa długo a gra stanowi miłą odmianę od Pokemon Go czy Wizards Unite.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze