Bleszinski pokazuje 'co by było gdyby''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Maj 2018
  • Komentuj 3

''Legend in no more'' chciałoby się napisać o rezygnacji Cliffa Bleszinskiego z tworzenia gier. Facet, który ostatnio był odpowiedzialny za LawBreakers oraz Radical Heights, a w przeszłości choćby za serię Gears of War, pokazuje swoje niezrealizowane projekty. Może kiedyś do nich wróci?

LawBreakers było nieudaną próbą wskrzeszenia arenówek w stylu Quake'a 3 czy Unreal Tournament. Pewnie pamiętacie jak to się skończyło? Na całym świecie jednocześnie grało dosłownie kilkunastu graczy. Oczywistym jest, że to sporo za mało, żeby próbować utrzymać serwery, co dopiero mówić o jakimś zarobku.

Powód klęski LawBreakers? Najpewniej battle royale, wtedy niepodzielnie rządził PUBG. Więc co robi Cliffy B? Zaczyna tworzyć swojego własnego BR'a pod tytułem Radical Heights. Efekt? Robiona na kolanie gra cieszy się podobnym zainteresowaniem co LawBreakers i już niedługo zamknie swoje serwery. 

Szkoda, bo Bleszinskiemu pomysłów nie brakuje. Po ogłoszeniu swojej decyzji o odpoczynku od tworzenia gier, Cliffy dopadał się do swojego Twittera i zaczął tam publikować grafiki koncepcyjne gier, które planował stworzyć jako szef Boss Key. Jest co podziwiać:

Co mogło się nie podobać w byciu jeżdżącym na smoku ninja/samuraju? Ja też nie wiem co.

W głowie Bleszinskiego pojawiały się też nieco mniej poważne projekty, jak choćby ''Donuts'':

Zerknijcie na jeszcze kilka grafik:

Dostaliśmy też teaser gry, która miała nazywać się ''DogWalkers'' i odnosić się do wielkich maszyn kroczących. Jak sami zaraz zobaczycie, tytuł miał być mocno inspirowany filmem Furia. Cliffy przewidywał (najprawdopodobniej) walki pięciu pięcioosobowych drużyn obsługujących jednego ''Doga'':

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze