Biohazard jako reebot Resident Evil?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 26 Listopad 2018
  • Komentuj 3

Pierwsza wersja scenariusza do rebootu została przygotowana przez Grega Russo, który mocno czerpał z Biohazardowego powrotu do korzeni. Ostatecznie twórca scenariusza zakończył prace nad Residentem, ale producenci wydawali się zadowoleni i dalej mogą zainspirować się tym słusznym krokiem. 

Milla Jovovich w akcji, a może przyszedł czas na...

Russo zdradził w rozmowie z Discussing Film, że to własnie gra Biohazard wskazała dobry kierunek, w którym powinna podążać seria Resident Evil. Bardziej horror niż akcja, bo tak właśnie wygląda powrót do korzeni gatunku. Gra była bardzo dobra, a fabuła wciąż trzymała w napięciu, nikt więc nie obraziłby się o nowy film, nawet jeśli nie uwzględniono by w nim obecności Milli Jovovich, a cały scenariusz mocno oddawałby klimat ''szalonego domu zombie''.

Ponieważ jednak Greg zakończył prace przy filmie, nie ma pewności, że producenci skorzystają z aktualnego scenariusza. Producentem siódmej części filmu został James Wan i w tej chwili nie wiadomo czy reboot tylko wznowi markę, czy rozpocznie całkiem nowy cykl horrorów niezwiązany z poprzednimi sześcioma częściami. Po kątach szepcze się również o serialowym reboocie. 

... szaloną rodzinkę ludojadów?

Scenarzysta przyznał, że pracował nad projektem ponad rok, ale jakie dalsze kroki podejmie nowy producent możemy tylko spekulować. Ja osobiście kibicuję wersji opartej na Biohazardzie. Skoro grze powrót do klasycznych form horroru zaprocentował, to i film powinien skorzystać z takiego dobrodziejstwa.

[Źródła: discussingfilmpcgamer.com,comicbook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze