Beta testy Harry Potter: Wizards Unite

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 02 Maj 2019
  • Komentuj 0

Australia i Nowa Zelandia, tylko szcześliwi mieszkańcy tych dwóch regionów mogą wziąć udział w beta testach nowej gry od twórców Pokemon Go, Harry Potter: Wizards Unite. Czy bycie wirtualnym magiem będzie tak samo fajne jak bycie wirtualnym trenerem pokemon? 

Oglądając filmik zapewne zwrócicie uwagę na różnice między Pokemon Go a Wizards Unite. Przede wszystkim mapa, posiada ona kilka nowych elementów i chociaż w dużej mierze Gymy odzwierciedlają budynki w HP: Wizards Unite, to nastąpiły pewne zmiany. Każda lokacja służy też do czegoś innego i pierwsze kroki w grze będą wymagały od nas przestawienia się z jednej gry na drugą. Mechanika gry przypomina mi tę znaną z komputerowych pierwszych gier o Harrym Potterze, bo trzeba rysować symbole zaklęć w podobny sposób, chociaż zaliczenie zadania nie odbywa się na zasadzie procentowej, a tej znanej z Pokemon Go.

Najważniejszy jest jednak klimat. Kilka gier próbowało już zamienić nas w czarodziejów i czarodziejki, ale dopiero tutaj widać, że ktoś właściwie oglądał te filmy i czytał książki. Postacie z serii są często wspominane, muzyka poruszy każdego sentymentalnego gracza, a graficznie wygląda to bardzo fajnie, tak samo jak pod względem gameplayu, bo widać tu różne aktywności, a z pewnością to nie wszystko co gra ma do zaoferowania.

Harry Potter w wersji AR wzbudza równie duże zainteresowanie co Pokemon Go. Niantic już teraz pokazało listę mikropłatności, których będziemy mogli dokonać w grze. Cóż, taniej niż w Go wcale nie będzie.

Oficjalna premiera dopiero w sierpniu i trochę zazdroszczę tym, którzy dostali możliwość zagrania w Wizards Unite już dzisiaj. jeśli myślicie o fake gpsach to już teraz Was zmartwię, Niantic przygotowało się na tę ewentualność i podobno oprócz samouczka nic więcej nie zobaczycie, a do wakacji nie trzeba znowu aż tak długo czekać. 

Pokemony czy Harry Potter? Co okaże się największym hitem Niantic Labs?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze