Będzie więcej Cyberpunka od CD Projekt Red

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Lipiec 2019
  • Komentuj 4

Na serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej pojawił się ciekawy wpis, który informuje o perspektywie firmy CD Projekt Red w dłuższym okresie. Podczas konferencji zarząd spółki wypowiedział się na temat planowanym gier, przedsprzedaży Cyberpunka 2077 oraz przewidywaniach firmy co do sprzedaży nadchodzącego hitu z Keanu Reevesem na czele. 


Przedsprzedaż Cyberpunka 2077 bardzo zadowalająca

CEO CDP Red, Adam Kiciński, poinformował podczas dzisiejszej konferencji, że sprzedaż Cyberpunka 2077 jest bardzo optymistyczna i w porównaniu z Wiedźminem 3 wyniki są satysfakcjonujące. Nie cieszy się jednak za wcześnie, bo dostrzega, że oba preordery wypuszczone zostały w zupełnie innym czasie promocji gry i poziomu hypu, jaki utrzymywały. I chociaż wiemy, że Wiedźmin 3 był wyczekiwanym przez świat hitem z wielkim sukcesem na koncie, to jednak poziom marketingu przy Cyberpunku 2077 wskoczył u REDów na kolejny poziom wtajemniczenia. Kiciński ma świadomość, że jest to mała próba statystyczna, której nie można brać za pewnik, mimo ogromnej przewagi Cyberpunka 2077 nad Wiedźminem 3 w pierwszych 2-3 tygodniach sprzedaży. Członek zarządu do spraw finansowych firmy, Piotr Nielubowicz, przypomina również, że poziom składania preorderów jest wysoki jedynie po zapowiedzi i przed premierą, przez dłuższy czas jednak wykres ten mocno się spłaszcza. Nie mniej jednak wyniki są zadowalające, a największa grupa digitalowych preorderowiczów to... Chińczycy.

Cyberpunk 2077 Edycja Kolekcjonerska

Kolekcjonerka Cyberpunka 2077 - więcej kopii nie będzie

Prezes Kiciński potwierdził niestety, że większej liczby egzemplarzy kolekcjonerskich się nie pojawi. Zostały one błyskawicznie wyprzedane, a serwery sklepu CD Projekt przez pierwsze godziny od pokazu na E3 2019 płonęły żywym ogniem. Absurdalnie droga kolekcjonerka rozeszła się w mgnieniu oka, mimo tego, że jej cena wynosiła prawie 800 złotych. Jednak tak jak wiele osób obawiałam się po jej zakupie, że straci ona na wartości kolekcjonerskiej. Tutaj brak nowych egzemplarzy cieszy, aczkolwiek spowoduje to wysyp ebayowych i amazonowych aukcji, w których ich ceny sięgać będą pewnie ponad półtora tysiąca złotych, podobnie jak pozostałe gadżety z gry, o czym pisałam Wam tutaj. Co ciekawe, ostatecznie wciąż nie wiadomo jak wygląda na dzisiaj sam gra, a jej sprzedaż już topuje czołówki. Podsumowanie z rzeczami, które wiemy na pewno o Cyberpunku 2077, Bartek zestawił dla Was kilka dni temu, a dzisiaj opisał dla Was swoją relację z pokazu Cyberpunka 2077 dla polskiej prasy

Niestety, decyzja o limitowanej edycji kolekcjonerskiej jest czysto finansowa. Dochód dla firmy z takiej gry jest dużo niższy, niż z jej digitalowego odpowiednika.

Cyberpunk 2077 i multiplayer - jedno uniwersum, trzy projekty

Cyberpunk 2077 nie jest jedyną grą w uniwersum Cyberpunka 2020, nad którą pracuje CDP Red. Tajemnicza gra o której mówiono od dawna, podejrzewając, ze jest Cyberpunkiem 2 lub Wiedźminem 4, w istocie jest po prostu kolejną grą w tym uniwersum, która według strategii firmy ma się pojawić już w 2021 roku, czyli rok po kwietniowej premierze Cyberpunka 2077. Nad nią i nad Cyberpunkiem pracuje około 400 osób, a dodatkowe 40 osób w oddziale we Wrocławiu pracuje nad multiplayerem. 

Oprócz tego firma cały czas pracuje nad Gwintem i jeszcze jednym, tajemniczym projektem. Łącznie na tę chwilę CD Projekt Red zajmuje się więc pięcioma tytułami, z czego trzy projekty osadzone są w uniwersum Cyberpunka.


Znalezione obrazy dla zapytania cyberpunk multiplayer

Coraz więcej informacji do nas dociera i coraz więcej powodów mamy do czekania na Cyberpunka 2077. Chociaż następny gameplay zobaczymy dopiero podczas Pax West w Seattle pod koniec wakacji, to początek kolejnego roku ma być pełen hypu i informacji na temat gry, bo gdy tylko wyjdzie preview, dziennikarzy branżowi dostaną grywalne dema i wszyscy będą o Cyberpunku 2077 pisać. Oby tylko same pozytywne rzeczy, czego pozostaje życzyć mi życzyć sobie i Wam.


[Źródła:bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-jest-zadowolony-z-przedsprzedazy-Cyberpunk-2077-prezes-7699919.html?fbclid=IwAR1P52ChwXiajk7-IPQUTjz6511l8p71Ho6536YKT66MYOj79iys8uxAP2c, biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2755541,cd-projekt-jest-zadowolony-z-przedsprzedazy-%E2%80%9Ecyberpunk-2077%E2%80%9D-%E2%80%93-prezes]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze