AVerMedia Live Gamer HD 2

  • Autor: PoznanskaPyra
  • Opublikowano: 06 Luty 2018
  • Komentuj 1

Na szybko przyjżymy się dziś nowe AverMedia Live Gamer HD 2. Szykuje się produkt znacznie lepszy od swojego poprzednika?

Karta prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Grafitowa obudowa o ciekawej fakturze i perforowana trójkątnymi otworami. Wszystko doporawione lekkim niebieskim podświetleniem i napisem Avermedia na jej boku. Niby wygląd takiej karty jest kwestią wtórną, jednak należy pamiętać że wielu graczy posiada przeszklone panele boczne obudowy, w takim wypadku nowa Avermedia prezentuje się nawet atrakcyjnie.

Live Gamer HD2 vs Live Gamer HD

Główną zmianą względem poprzednika jest obsługa strumienia wideo FullHD 1080p w 60kl/s, możliwości poprzedniej karty kończyły się na 30fps-ach. Przy obecnym rozwoju streamingu jest to rzecz, której bardzo brakowało. Obecnie 60kl/s nie jest przecież ekstrawagancją, a standardem do którego wszyscy stają się dążyć. Nowa karta dostała też lepiej dopracowane sterowniki, które były bolączką poprzedniej wersji. Sporo poprawiono, jednak nadal karta potrafi sprawiać psikusy.

Sporą różnicą jest niestety cena. Nowy Live Gamer kosztuje ok dwa razy więcej niż poprzednia wersja, czyli ponad 800zł. Taka kwota powoduje, że nowa Avermedia zaczyna rywalizować w wyższej półce cenowej, a ma tutaj już poważnych rywali. Chociażby DeckLink Minirecorder 4K.

O tym jak avermedia wypada na tle rywali cenowo i jakościowo dowiecie się już niedługo w pierwszym tego typu teście porównawczym na JaRocku!

O Averce jeszcze na JaRocku przeczytacie

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze