Ataribox - nie tylko dla starszych gier

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Lipiec 2017
  • Komentuj 1

W czerwcu Atari ogłosiło, że pracuje nad nową konsolą. Ataribox jest maszynką przede wszystkim do gier retro, ale dyrektor generalny firmy mówi, że znajdzie się też miejsce dla bardziej współczesnych produkcji. 

Czerwcowy teaser jak widzicie zbyt wiele nie ujawnił. Jedyne co wtedy o konsoli wiedzieliśmy na pewno to to, że będzie on opakowany w całkiem nieźle wyglądającą ''drewnianą'' obudowę. Taki design nie był przypadkiem - wszystko miało wpisywać się w tzw. ''retrogaming'', do którego miała służyć konsola. Możemy więc spodziewać się takich tytułow jak Pac-Man, Pong czy Space Invaders.

Ale na Ataribox nie zabraknie też nieco nowszych tytułów. Tak przynajmniej wynika z komunikatu prasowego Atari, w którym napisano, że firma ''zamierza dostarczać nie tylko treści z przeszłości, ale także te bardziej współczesne''. Możliwe to ma być między innymi dzięki umieszczonym w konsoli portom. Ataribox będzie wyposażony w wejście HDMI, cztery wejścia USB, miejsce na kartę SD oraz podpięcie pod internet.

Klasyczne Atari 2600...

Przy okazji dowiadujemy się także o dwóch wersjach kolorystycznych Atariboxa - nieco nowocześniej wyglądające połączenie czarnego z czerwonym, oraz klasyczne z listwą imitującą drewno. Druga opcja jest nawiązaniem do klasycznego Atari 2600 z 1977 roku.

... i jego współczesny brat

Niestety nadal nie wiemy nic o specyfikacji, cenie i dacie premiery. Wszystkie te informacje mają trafiać do nas ''stopniowo''. Fanom starszych gier pozostaje więc tylko czekać. 

Atari przygotowane na nowsze gry

[źródło: informacja prasowa]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze