Anthem na szczycie i na dnie jednocześnie

 • Autor: Kamila Zielińska
 • Opublikowano: 25 Luty 2019
 • Komentuj 2

Anthem sprzedawał się w tym tygodniu najlepiej ze wszystkich gier. Przynajmniej na wyspach, gdzie według raportu UKIE/GFK Top10 z 23 lutego, Anthem zajął pierwsze miejsce. Niestety, to wciąż o połowę mniejsza sprzedaż, niż ta Andromedy.

Oczywiście raport nie bierze pod uwagę Origin Early Access, na którym gra wystartowała już tydzień wcześniej, co zapewne przełożyło się również na znikomy procent zakupionych wersji PC. Według raportu 40% grazy zakupiło wersję na Xboxa, 54% graczy na PS4, a jedynie 6% to gracze PC.

W tej chwili ciężko ocenić na ile miarodajne są te wyniki, właśnie przez wspomniany abonament Origin, ale również dlatego, że to tylko dane z terytorium UK. Mimo wszystko martwi wiadomość, że Anthem sprzedał się o połowę gorzej niż Andromeda, która znowu sprzedała się o połowę gorzej niż Mass Effect 3. Ten systematyczny spadek graczy wywołany w dużej mierze polityką Electronic Arts nie służy BioWare'owi. Tym bardziej, że Anthem to gra całkiem udana, chociaż ostatnie recenzje na Metacriticu nie zachwycają. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że zaledwie kilka dni przed premierą EA pokazało światu Apexa, który ekspresowym tempem goni Fortnita w drodze na szczyt popularności, a do tego za darmo, Anthem dostał gorszą pozycję już na starcie.

Zestawienie top 10 tygodnia w UK:

 1. ANTHEM
 2. Far Cry: New Dawn
 3. FIFA 19
 4. Red Dead Redemption 2
 5. Metro: Exodus
 6. Forza Horizon 6
 7. New Super Mario Bros. U Deluxe
 8. Mario Kart 8 Deluxe
 9. Call of Duty: Black Ops 4
 10. Super Smash Bros. Ultimate

[Źródła:pushsquare.com, gamesindustry.biz]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze