Amerykańska armia rekrutuje e-sportem

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 16 Listopad 2018
  • Komentuj 4

Amerykańska armia to ciekawy temat do dyskusji. O dziwo, ta organizacja jest całkiem mocno związana z przemysłem growym. Wszak to dzięki nim powstała seria America's Army, będąca darmową, sieciową strzelanką z elementami symulatora. Używano jej do sprawdzania przyszłych rekrutów. Najwidoczniej to nie wystarczyło, bo tym razem Stany Zjednoczone stawiają na e-sport.

Amerykańska armia ma nadzieję, że e-sport powoli im na dotarcie do szerszego grona młodych ludzi. Okazało się bowiem, że rekrutów jest znacznie mniej, niż planowano. Do osiągnięcia tegorocznego celu zabrakło 6,5 tysiąca osób, więc wojsko musi sięgnąć po nowe środki.

Ogłoszono turniej w Tekkena, zaplanowano stworzenie drużyn do Fortnite, PUBG, FIFA, Overwatch, League of Legends, Call of Duty, Madden oraz NBA 2K. Oznacza to zatem e-sportową inwazję na pełną skalę! W drużynie amerykańskiej armii mogą być obecni wojskowi, rezerwiści oraz weterani. Członkowie takich zespołów staną się częścią wojskowego oddziału do spraw marketingu.

Tak, nie oznacza to zatem, że od razu ruszycie na front. Możecie bowiem walczyć dla dobra Stanów Zjednoczonych za pomocą myszek, klawiatur oraz padów. Oczywiście, o ile oferta amerykańskiej armii Was zainteresuje. A brzmi zachęcająco?:)

[Źródło: U.S. Army]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze