Alita: Battle Angel - nowy zwiastun

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 14 Listopad 2018
  • Komentuj 9

Na Alitę czekam i czekam, a premiera wciąż się nie przybliża. Jeszcze niedawno FOX ogłosił małe zmiany w grafiku i ostatecznie Battle Angel skończyła z premierą na walentynki 2019. Pary szturmem rzucą się na kina, a mi przyjdzie poczekać parę dni aż będe mogła obejrzeć ją w normalnych warunkach. Mówi się trudno, mówi się również, że jak kocha to poczeka... No tak, będzie warto, więc poczekam ile trzeba. 

Tak dobrze zapowiadającego się filmu, z rewelacyjnymi trailerami, świetną historią i do tego podpartą klasykiem mangi nie da się zepsuć. O ile przy Ghost in The Shell wystąpiło kilka zgrzytów, a ostatecznie film nie okazał się wielkiem sukcesem nawet z gwiazdorską obsadą i samą Scarlett Johansson w roli głównej, to w Alicie dostaniemy wszystkie składowe produkcji kasującej kinowych rywali. 

Mamy śliczną, charyzmatyczną bohaterkę, o oczach wielkich jak sam wrzechświat. Androidkę, o empatii przewyższającej całe społeczeństwo razem wzięte, wrażliwą i zakochaną... ( Premiera w walentynki, przypadek?). Do tego wątek kłamstwa, zdrady, wyższy cel, przeciwstawienie się kreatorom i walka o wolność. Wszystko w pięknej oprawie z rąk ludzi odpowiedzialnych za Avatara, i to zwyczajnie nie może się nie udać. Prawdziwa cyberpunkowa uczta dla oczu.

Studio Fox w ramówce filmów na przyszły rok ma mocne pozycje. Pierwszy kwartał to kolejna historia Deadpoola (dla młodszej widowni), Alita oraz Dark Pheonix. Później też nie zwalniają tempa, a kolejne 4 Avatary goszczą rozpisane w ramówce na 2020, 2021, 2024 i 2025 rok. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, bo w przyszłym roku zaleją nas również inne niesamowite tytuły i w kinie przyjdzie nam spędzić sporo czasu.

Jeżeli tylko Cameron nie wypali się na te wszystkie spektakularne scenariusze i przepięknie wykreowane światy, to Alita może stać się czymś wyjątkowym, i na całe szczęście, przekonamy się o tym już za 3 miesiące!

[Źródło: foxmovies.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze