8 dni po premierze skasowano grę

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 19 Lipiec 2018
  • Komentuj 4

Niedawno miało miejsce niesamowite wydarzenie w branży. Ponad tydzień temu The Culling 2 miało oficjalną premierę. Gra zebrała ogromną krytykę od społeczności, po czym po ośmiu dniach deweloperzy zamknęli cały projekt i skasowali go. Jakby tego było mało, zapowiedzieli reaktywacje oryginalnej gry. Nietypowo!

Pierwsze The Culling część z Was może kojarzyć. Była to całkiem niezła gra oraz jedna z pierwszych, którą przypisać można do gatunku battle royale. Zamiast jednak rywalizacji setki osób na mapie, mieliśmy konwencję telewizyjnego show, gdzie grupa szaleńców walczyła o przetrwanie. Mogliśmy zakładać pułapki, wzywać rzuty zaopatrzenia, polować, czy zwyczajnie toczyć bitwy. Liczyło się przede wszystkim utrzymanie się na nogach do końca potyczki.

Gra posiadała kilka fajnych elementów, jak np. widoczny na niebie scoreboard, co było niesamowicie klimatyczne. Niestety, przez kilka złych decyzji, projekt stracił na popularności. Deweloperzy z kolei ogłosili, że ukończyli nad nim prace i nie zamierzają dalej go rozwijać. Zamiast tego wolą skupić się nad czymś nowym.

I tym czymś było The Culling 2, które nie tylko nie sprostało oczekiwaniom, ale totalnie zawiodło graczy. Gra uruchomiona została 10 lipca na Steamie tylko po to, aby zostać zamknięta wczoraj, 18 lipca. W ciągu ośmiu dni twórcy otrzymali prawdziwą (wyjątkowo zasłużoną) falę krytyki. W efekcie uznali, że kontynuowanie tego projektu nie ma sensu.

Co ciekawe, deweloperzy z Xaviant Studios przeprosili graczy, przyznali się do błędu i uznali, że nie będą próbowali nikogo naciągać na coś, co odbiega od standardów. Dlatego zwyczajne usunęli grę. Do tego zapowiedzieli, że powrócą do pierwszego The Culling, które zostanie wskrzeszone. Już niedługo możemy spodziewać się odpowiednich aktualizacji.

Nietypowa sytuacja, musicie przyznać.

[Źródło: PC Gamer, PC Games N, Gaming LYF]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze