50 najlepszych gier Time'a

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Sierpień 2016
  • Komentuj 12

Geralta pominięto...

Geralta pominięto...

Magazyn Time to jeden z najbardziej opiniotwórczych periodyków wydawanych na tej planecie. Sławny ze swojego ''człowieka roku'' teraz ogłasza listę 50 najlepszych gier w historii. Lista okazała, ale można mieć kilka zastrzeżeń. Co do niektórych tytułów nie sposób się przyczepić. Na liście znalazły się takie hity jak Dota, Call of Duty, Pong czy Wolfenstein 3D. Każdą z tych gier można nazwać rewolucyjną i nie ma na świecie zbyt wielu graczy, którzy przynajmniej w jedną z  nich nie zagrali.

Time to nie tylko polityka

Time to nie tylko polityka

Na liście znalazły się też gry bijące rekordy popularności wśród graczy. Mówcie co chcecie, ale do takich bezapelacyjnie można zaliczyć pierwsze Simsy (31 miejsce), legendarnego Golden Eye'a (22 miejsce), czy Grand Theft Auto III (pozycja numer 16). Są też wybory nieco kontrowersyjne. No bo jak wytłumaczyć 18. miejsce Rise of the Tomb Raider, która jest świetną grą, ale na miejsce w top 50 wszech czasów moim zdaniem nie zasługuje. Podobnie jest z pozycją 23, którą okupuje Microsoft Flight Simulator. Na 26-tym miejscu znajdziecie StarCraft II: Wings of Liberty, o co nie miałbym jeszcze takich ogromnych pretensji, gdyby Time umieścił na swojej liście... pierwszego StarCrafta! Okej, jeszcze trochę pomarudzę, ale jako gracz z Polski nie mogłem nie zauważyć braku Wiedźmina 3 na tej liście. Jasne, jest to produkcja wciąż w miarę świeża, ale gra CDP Red jest najbardziej utytułowaną grą w historii! Myślę, że spokojnie można by ją plasować gdzieś w okolicach 30 miejsca. A jaka jest najlepsza gra, którą kiedykolwiek ludzkość miała okazję ograć? Jestem pewien, że każdy z Was co najmniej raz w życiu miał z nią styczność. Ostatnio ogłoszono nawet, że zostanie ona przeniesiona na ekran telewizyjny, i to w trzech częściach! Wiecie już o jakiej grze mowa? <fanfary> .... Wielkie brawa dla Tetrisa, najważniejszej gry w historii naszej branży! Jak wygląda pierwsza dziesiątka Time'a?

10.World of Warcraft

9. The Oregon Trail

8. Super Mario Bros.

7. The Legend of Zelda

6. Minecraft

5. Ms. Pacman

4. Doom

3. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

2. Super Mario 64

1. Tetris

Co Wy na takie zestawienie? Czy zbytnio się czepiam domagając się miejsca dla Wiedźmina 3 na tej liście? Podrzucam Wam link do wszystkich 50 tytułów, żebyście mogli zobaczyć co, obok wspomnianych wyżej gier, zyskało uznanie w oczach redaktorów Time'a. Przypomnę tylko, że w 1938 roku ich ''człowiekiem roku'' został... Adolf Hitler.

[źródło: time.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze