20 mln graczy Overwatch

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Październik 2016
  • Komentuj 1

Podejrzewam, że Blizzard nie jest specjalnie zdziwiony

Podejrzewam, że Blizzard specjalnie zdziwiony nie jest

Niecałe pół roku po premierze Overwatacha ogrywa już 20 milionów graczy. Choć Blizzard zaklinał się, że liczbami więcej chwalił się nie będzie, to dla swojej hitowej strzelaniny uczynił wyjątek. Niedawno do sieci trafił przeciek, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądała kolejna bohaterka OV - hakerka imieniem Sombra. Sombra jest bohaterką gry ARG ( alternate reality game), w której Blizzard zachęcał graczy do przeszukiwania internetu w celu ustalenia kim będzie następna postać w hitowym shooterze. Kiedyś publikowanie liczby graczy jakie osiągały gry Blizzarda było dla producenta normą. W końcu musiały one robić wrażenie nie tylko na graczach, ale także konkurencji, która przyzwyczaiła się wtedy, że Blizzard patrzy na nich z góry. Kiedy jednak coraz więcej graczy zaczęło odwracać się od flagowego wtedy projektu panów w Zamieci jakim był World of Warcraft, Blizzard zdecydował, że są inne (lepsze) sposoby na pokazywanie tego jak radzą sobie ich gry, niż dzielenie się suchą liczbą aktywnych graczy.

Nigdzie nie jest powiedziane, że to ostatnie słowo Overwatcha

Nigdzie nie jest powiedziane, że to ostatnie słowo Overwatcha

No, ale kiedy ich najnowsza marka w niecałe sześć miesięcy gromadzi przed ekranami komputerów 20 milionów graczy, to czemu by o tym nie wspomnieć? Choć takiego obrotu spraw można było się po cichu spodziewać, w końcu nie każda produkcja byłaby w stanie zrzucić z tronu MOBA od Riot jako najpopularniejszej gry w Korei Południowej. I to pamiętając, że za Overwatacha trzeba zapłacić jak za każdą inną grę AAA, podczas gdy LoLa można ogrywać zupełnie za darmo. Sukces Overwatacha można mierzyć jeszcze w jeden sposób - EA szykuje się do premier dwóch ważnych dla nich gier - Battlefielda I oraz Titanfalla 2. Wydawca oczekuje, że pierwszowojenny shooter kupi około 15 milionów graczy, a na grę z tytanami w roli głównej skusi się około 10 milionów ludzi. Czyli do poziomu Overwatacha dobić raczej nie planują. Choć, jak podaje Polygon, Overwatchowi jeszcze daleko do popularności innych marek Blizzarda. Taki Hearthstone ma ponad dwukrotnie większą bazę graczy, bo około 50 milionów. Ponownie trzeba jednak wskazać na to, że HS dostępny jest całkowicie za darmo.

50 milionów graczy jest do zrobienia?

50 milionów graczy jest do zrobienia?

[źródło: polygon.comvg247.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze