10 lat z StarCraft II!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Lipiec 2020
  • Komentuj 0

StarCraft to udana seria RTS-ów. Oryginał ogrywany jest do tej pory, a w Korei Południowej dorobił się swoistego kultu. Nic zatem dziwnego, że wersja Remastered rozeszła się, niczym świeże bułeczki. Jak na tym tle wypada StarCraft II? Wcale nie tak gorzej. Co prawda pomysł Blizzarda na wydanie gry w trzech, płatnych częściach nie wszystkim się spodobał, ale odnoszę wrażenie, że ostatecznie tytuł ten obronił się. Jego e-sportowa scena ma się nieźle, multiplayer sprawnie działa, a dzięki udostępnieniu większości gry za darmo, niemal każdy może zagrać. I wiecie, że w tym czasie minęło już 10 lat od jej debiutu?

10 rocznica StarCraft II, czyli pora na urodzinowe łakocie 

Od nachodzącej aktualizacji 5.0, a w zasadzie już od wczorajszej aktualizacji PST, fani StarCraft II zyskają dostęp do mnóstwa funkcji, o które od dawna się upominali, oraz do kilku niespodzianek. Te nowości to między innymi poprawki edytora, które ułatwią tworzenie map kampanii, a także nowe osiągnięcia w kampaniach oraz nowe talenty prestiżowe dla każdego z dowódców w trybie współpracy.

Do Salonu Gier zostanie dodany nowy rodzaj map o nazwie „Kampania”, który ułatwi opowiadanie historii i tworzenie pomysłowych kampanii. Tworzenie niestandardowych kampanii stanie się o wiele prostsze, dzięki wsparciu dla ładowania z mapy na mapę. Wiele kampanii, które do niedawna można było rozegrać tylko w trybie offline, będzie dostępnych w Salonie Gier. Oprócz rozgrywek dla jednego gracza, będzie można tworzyć też niestandardowe kampanie w trybie współpracy.

 Aktualizacja z okazji 10 rocznicy doda nowe osiągnięcia dla każdej misji w kampaniach StarCraft II oraz w Tajnych operacjach Novy.  Za zdobycie wszystkich nowych osiągnięć gracze otrzymają nowego komentatora – Stone'a.

Gracze mogą teraz ponownie rozegrać postępy z poziomów 1-15 dla każdego dowódcy na maksymalnym poziomie aż trzykrotnie. Za każdym razem zdobędą nowy talent prestiżowy, co otworzy drogę do wielu nowych strategicznych wyborów i sposobów prowadzenia rozgrywki. Szczegóły znajdziecie tutaj, a ja lecę pozergować!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze