TW nie skończył z historią

Chyba nie do końca oczekiwaliście tego po ''historycznym'' TW

Chyba nie do końca oczekiwaliście tego po ”historycznym” TW

Jeśli należycie do tej grupy graczy Total War, którzy rozczarowali się słysząc, że następna gra z serii to kontynuacja Warhammera, to Creative Assembly (CA) ma dobre wieści – z historią jeszcze nie skończyli.

W listopadzie gruchnęła wieść, że odpowiedzialne za serię studio Creative Assembly wróci serię Total War do historycznych klimatów. ”Będzie to era, którą jeszcze się nie zajmowaliśmyzapewniali szefowie studia. Rozpoczęły się spekulacje co do rzeczonej ery – starożytny Egipt? Coś bardziej współczesnego? Może II Wojna Światowa? Dziś wiemy, że nic z tego.

Creative Assembly ostatecznie ogłosiło Warhammera II co, lekko mówiąc, graczy na kolana nie rzuciło. Wszyscy, którzy oczekiwali jakiejś prawdziwej historii ( w tym ja!)  srogo się rozczarowali. Klimat Warhammera jest super, ale to nie to samo i już.

Widać CA zrozumiało, że drugim Warhammerem nie do końca trafiło w gusta większości swoich graczy i wczoraj na swoim blogu opublikowało wpis, w którym wyjaśnia co dalej z historycznymi Totalami.

Produkcja naszej następnej historycznej gry jest dość zaawansowana, na tym etapie pracuje nad nią cała ekipa zajmująca się grami historycznymi. Projekt gry jest już ustalony i trwa proces twórczy. Widzieliśmy już kilku bohaterów, kampanię i koncepty mapy, które sprawiają, że opada nam szczęka” możecie przeczytać na totalwar.com.

Dalej Creative Assembly napisało, że już trwają prace nad researchem danego okresu historycznego, a w pracach bierze udział ekspert od rzeczonej epoki. ”Nie zapomnijcie – jest to okres, którym nigdy się nie zajmowaliśmy” zapewnia jeszcze raz  Michael Whelan z CA.

Zanim jednak zobaczymy kolejnego historycznego TW, to należy spodziewać się rozszerzeń do już istniejących gier. ”(…) w szczególności myślimy o dodatkowej zawartości, albo o samodzielnych dodatkach do niektórych z naszych historycznych tytułów” wyjaśniają twórcy na blogu. Tylko czy to Was zadowala?

Ciągle czekamy na nową historyczną erę, jakieś pomysły?

Ciągle czekamy na nową historyczną erę, jakieś pomysły?

[źródło: totalwar.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!