Tetris sentymentalnie Kwi06
1 631

Autor

Adam Berdzik

Podobne

Tagi

Tetris sentymentalnie

Jednej z najważniejszych gier logicznych w historii z bliska przyjrzał jest Rojo, który w swoim materiale przedstawi ciekawostki i szerzej nie znane fakty dotyczące Tetrisa.

Korzenie Tetrisa sięgają jeszcze Związku Radzieckiego kiedy to pracujący dla Radzieckiej Akademii Nauk Aleksiej Pażytnow wraz ze swoim zespołem w 1984 roku stworzył pierwszy prototyp gry. Niestety, panująca wtedy powszechna pogarda dla wszelkiego rodzaju praw autorskich sprawiła, że Pażytnow za swoje dzieło prawie nic nie otrzymał.

O prawa do Tetrisa walczyło swego czasu wielu światowych gigantów związanych z branżą gier. Radzieccy naukowcy nie byli zainteresowani tworzeniem gier komputerowych licencja została więc sprzedana najpierw na Węgry, potem trafiła do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. To właśnie na Zachodzie gra osiągnęła największe sukcesy.

Wszystkie zawiłości prawne jakie narosły w okół Tetrisa i o historii samej gry opowie Wam Patryk Rojewski, który przygotował film o najważniejszych klockach w historii gier komputerowych.

^17BE16482326D9CF84F938048A4999369B0689D2EA4FDA2CE5^pimgpsh_fullsize_distr

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!