SUPERHOT

Wesprzyj projekt na Kickstarter

Superhot to dość nietypowy FPS, gdzie czas rusza się tylko wtedy kiedy porusza się gracz. Brzmi intrygująco?

Polskie studio Blue Brick odpowiedzialne za Superhot udowadnia, że potrafi myśleć niekonwencjonalnie. W efekcie dostaniemy shootera, w którym refleks jest tylko malutką częścią składającą się na sukces w grze. Równie ważne jest celowanie i planowanie.

Pierwsze dema Superhot powstały w 2013 roku na potrzeby konkursu 7 Day First Person Shooter, potem sprawy potoczyły się dość szybko – branża zwariowała na punkcie gry stawiając jej bardzo wysokie noty, a przejście przez Steam Greenlight zajęło jej raptem tydzień.

Przemieszczając się po poziomach spotkamy wielu przeciwników, którzy z uśmiechem na ustach posyłają w naszą stronę sporo ołowiu. Kiedy gracz stoi w miejscu zatrzymuje się także czas gry, dopiero kiedy zaczniemy się znowu poruszać możemy zgarnąć dziko przelatującą kulkę. To właśnie z unikaniem pocisków będzie najwięcej zabawy w Superhot tworząc klimat niczym z Matrixa.

t_superhot_debut

I nie szukajcie żadnych apteczek ani innych power packów – jedno trafienie oznacza śmierć… która od razu wrzuca nas z powrotem w sam środek akcji jako, że w Superhot nie ma czegoś takiego jak ekran ładownia gry po śmierci.

Choć to gracz de facto ”kontroluje” czas to nie będzie można go zbytnio marnować. Trzeba przeładować broń? Dajcie spokój, szybciej i wygodniej jest zabrać spluwę z zimnych rąk jednego z przeciwników. Gra przypomina nieco wirtualną partię dynamicznych szachów gdzie nasz pomyślunek jest kluczową sprawą.

Do tej pory powstało tylko kilka poziomów, ale w Blue Brick własnie opracowywane są kolejne, mające być jeszcze bardziej wymagające.

Cel zawsze pozostaje jeden: zabić wszystkich, których napotkasz na swojej drodze.

Twórcy stawiają sobie ambitne cele – w specyfikacji tego co jeszcze jest ewentualnie do zrobienia znalazła się pozycja mówiąca o wsparciu technologii VR poprzez Oculus Rift.

Po entuzjastycznym przyjęciu przez internet twórcy planują stworzenie pełnoprawnej gry, do tego jednak potrzebne im jest Wasze wsparcie.

superhot_screenshot

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!