Scorpio oficjalnie na E3 Kwi14
1 007

Autor

Adam Berdzik

Podobne

Tagi

Scorpio oficjalnie na E3

Specyfikację mamy, chcemy więcej!

Specyfikację mamy, chcemy więcej!

Na oficjalnym blogu Microsoftu napisano, że szansę za zobaczenie Scoropio będziemy mieli podczas tegorocznego E3. Wtedy dowiemy się, jak konsola będzie wyglądać. Czy pokażą też jakieś fajne gry?

Wiemy już czego po Scorpio można się spodziewać. Nie tak dawno temu serwis Digital Foundry miał okazję przyjrzeć się specyfikacji nowego Xboxa i, przynajmniej na papierze, sprzęt dotrzymuje obietnicy o ”najpotężniejszej konsoli w historii”. To co Scorpio będzie miał w środku możecie znaleźć tutaj.

Nadal jednak nie wiemy tego, co z punktu widzenia graczy wydaje się najważniejsze. Jakie exclusive’y na nią trafią? Phil Spencer, szef działu Xboxa w Microsofcie, zdaje się o tym doskonale pamiętać: ”Koniec końców zdajemy sobie sprawę, że to co obchodzi Was najbardziej, to gry. Czy to wydane ekskluzywnie (na Xboxa – przyp.red), wieloplatformowe, niezależne czy AAA”.

XDK czyli Xbox Development Kit - na takim sprzęcie pracują teraz deweloperzy gier

XDK czyli Xbox Development Kit – na takim sprzęcie pracują teraz deweloperzy gier

Tajemnicą pozostaje też wygląd konsoli. PlayStation postawiło na klasykę i wiele w PS4 Pro w porównaniu z normalną ”czwórką” nie zmieniło. Microsoft będzie chciał postawić na ekstrawagancję i wyraźnie odetnie się designem od Xboxa One? Bardzo bym sobie tego życzył, moim zdaniem XBO jest po prostu nudne, i wygląda jak stary magnetowid na kasety, a nie jak zaawansowane urządzenie służące rozrywce.

Ile Microsoft każe sobie za swoją nową zabawkę zapłacić? To również może zostać ujawnione podczas E3, ale trzeba się przygotować na nieco wyższą cenę, niż w przypadku konkurencji z Japonii. W końcu Scorpio jawi się jako sporo potężniejsza maszyna niż Pro.

Tegoroczne E3 potrwa od 13 do 15 czerwca. Imprezę znowu ominie EA, bo po raz drugi przygotowuje imprezę EA Play, która odbędzie się na kilka dni przed, i w sąsiedztwie Electronic Entertainment Expo.

Jeszcze dwa miesiące czekania!

Jeszcze dwa miesiące czekania!

[źródło: xbox.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!