Ruszyło Games Done Quick

Do biegu, gotowi... start!

Do biegu, gotowi… start!

Ponad 30 gier czeka w tym roku na nowy rekord w przechodzeniu ich na szybko. Wczoraj ruszył Games Done Quick, czyli wydarzenie, w którym speedrunnerzy zbierają pieniądze na walczącą z rakiem fundację Prevent Cancer.

Przez najbliższe sześć dni, do niedzieli 15 stycznia, możecie na naszym LIVE oglądać zmagania najlepszych speedrunnerów świata, którzy zgromadzali się na evencie Awesome Games Done Quick w Herndon w amerykańskim stanie Virginia. Jeśli zjawisko jest dla Was nowe, to służę kilkoma słowami wyjaśnienia.

W speedrunningu nie chodzi o jak najdokładniejsze przejście gry, odkrycie wszystkich jej sekretów i zaliczenie wszystkich questów pobocznych. Wręcz przeciwnie – tutaj wszystko rozbija się o szybkość. Im szybciej skończona jakaś gra, lub jej poziom, tym lepiej.

Falloucik na szybko? Czemu nie?

Falloucik na szybko? Czemu nie?

Jak co roku na graczy czeka nie lada wyzwanie – pobić rekord poprzednika. Gier takich jak Fallout: New Vegas, Final Fantasy czy Batman: Arkham City raczej nie kojarzymy z pędzeniem przed siebie na złamanie karku, niemniej jednak są one jednymi z ponad 30 gier, jakie w tym roku trafią w ręce speedrunnerów.

Dziś będziecie mogli zobaczyć jak gracze poradzą sobie z pierwszym Quake’iem, Devil May Cry oraz sprawdzić, czy rzeczywiście Hitman: Blood Money wymaga sporej dawki cierpliwości, skradania i podchodów. Zawody potrwają jeszcze przez ładnych parę dni, będzie więc na co popatrzeć.

Ale Games Done Quick to nie tylko czysta rozrywka, to także działanie w szczytnym celu. Organizatorzy zbierają pieniądze na fundację Prevent Cancer, na której konto trafią wszystkie zebrane środki. Jeśli jesteście ciekawi dokładnego harmonogramu i listy gier akcji, to możecie to sprawdzić tutaj.

A ja zostawiam Was na koniec z ankietą:

Który z maratonów Games Done Quick będzie najciekawszy?

View Results

Loading ... Loading ...
s

Wydarzenie potrwa do najbliższej niedzieli

[źródło: gamesdonequick.com – 1, gamesdonequick.com – 2]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!