Wolverine

Wolverina obejrzałem w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i nie obeszło się bez zabawnych historii.

Obrazki_Fotor_Collage

Nie każde kino powinno mieć pozwolenie na wyświetlanie filmów w 3D, ale gdyby tak było, to pewnie w całym Wrocławiu nie dałoby się takiego filmu obejrzeć. Pół biedy jeśli na ekranie zupełnie nie ma 3D, a cały efekt jest wykorzystany głównie po to by nadać filmowi głębi, żaden problem jeśli obraz jest czysty i wyraźny. Mogę jakoś znieść fakt, że często nie mam wyboru, muszę dopłacić do ceny biletu i przesiedzieć seans w dwóch parach okularów. Tym razem zdarzyło się jednak, że w 2/3 filmu nawalił projektor i niezależnie od tego czy okulary na sobie miałem, czy nie, to widziałem dokładnie to samo. Skrajnie rozmyty i rozdwojony obraz.

A1

– Przepraszam chciałbym się dowiedzieć gdzie można żądać zwrotu za bilet. Zapytałem miłego pana przy popcornowej kasie.
– Proszę tam podejść i poprosić kierownika – wskazał w głąb korytarza. Poszedłem zatem, delikatnie wkurzony i lekko spięty. Jakby nie patrzeć nie co dzień robię takie manewry. Tak czy siak, poszedłem, poprosiłem i odczekałem grzecznie dwie minuty. Z małego pokoju wyszła miła pani, wyższa ode mnie chyba o dwie głowy. Kurcze  – pomyślałem – ciężko będzie negocjować zadzierając głowę do góry w ten sposób.
– Dzień dobry, chciałbym się proszę Pani dowiedzieć, czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za bilet. Właśnie skończyłem oglądać Wolverina podczas którego popsuł się obraz i doświadczenie było bardzo nieprzyjemnie.
– A co się stało?
– Wie pani… nie znam się na technikaliach – jęknałem nieśmiało – ale wygląda na to, że popsuł się projektor i nie dosyć, że nie było widać 3D, to jeszcze obraz był potwornie rozmyty (nie dodałem, że nawet jak projektor działał, to 3D było raczej mocno dyskusyjne).
– Ach, to trzeba było wyjść, dać znać obsłudze i natychmiast byśmy to naprawili.
– Ale tak w trakcie filmu, w trakcie akcji?
– Jasne – odpowiedziała miła pani – możemy wtedy film zatrzymać i cofnąć do wskazanego momentu.
– Czyli raczej nie odzyskam pieniędzy za bilet?
– Niestety nie.
– No to trudno, dziękuję bardzo.

Nic mi się nie udało załatwić, ale przynajmniej będziecie wiedzieli co zrobić, kiedy Wam się przydarzy podobna przygoda.

 A2

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!