Warlords of Draenor

W końcu nastał dzień tak długo wyczekiwany przez wszystkich fanów serii World of Warcraft – dodatek Warlords of Draenor jest już na rynku i każdy może go wypróbować. Jak się rozszerzenie spisuje pozostawię Rockowi, a dla Was mam krótkie kalendarium związane z WoD. 

Zacznę od tego, że wyczekiwanie na Warlords of Draenor rozpoczęło się na zeszłorocznym Blizzconie kiedy producenci oficjalnie ogłosili nadejście nowego dodatku do World of Warcraft.

Warlords of Draenor jest wyjątkowy z kilku powodów, głównym jest jednak to że rozgrywające się w nim wydarzenia miały miejsce na długo przed tymi znanymi z oryginalnej historii i przedstawiają alternatywną wersję dziejów uniwersum.

Rozszerzenie zabiera nas do ery Starej Hordy, czasów kiedy nowe terytoria przyłączano dzięki wysiłkowi i twardej stali dzierżonej w orczych łapach, a nie czarnej magii. W Draenorze rządzi  Żelazna Horda skupiająca najpotężniejsze orkowe klany, a następnym światem czekającym na podbój jest Azeroth.

worldwarcraft_993494

Oblężenie Orgrimmaru kończy się pojmaniem Garrosha Hellscreama i postawieniem go przed sądem w Pandarii. Jednak ten dzięki pomocy swojego potrafiącego manipulować czasem sojusznika cofa się do nie zniszczonego jeszcze Draenoru i zapobiega wypiciu przez swojego ojca Grommasha czarnomagicznej krwi Mannorotha. Dzięki jego działaniu Żelazna Horda pozostaje nieskażona przez demona.

Teraz już nie ma praktycznie nic co mogłoby powstrzymać uzbrojoną w wiedzę i technologie przyszłości Żelazną Hordę.

Kampania przenosi nas na obrzeża Draenoru do Dżungli Tanaan i od tego momentu to na gracza i jego sojuszników będzie zależało powstrzymanie sił Żelaznej Hordy przed przekroczeniem Mrocznego Portalu prowadzącym do Azeroth.

Wojna z orkami z Żelaznej Hordy wydaje się być czystym szaleństwem, dlatego nie będziesz musiał dokonać tego zupełnie sam. W grze spotkasz zarówno przedstawicieli Hordy i Przymierza jak choćby Kilrogga Deadeye’a, Grommasha Hellscreama, Windykatora Maraada czy samego Thralla.

To czy uda się ocalić Azeroth przed podbojem w dużej mierze zależy od graczy i ich kompanów – pewnie jest, że nawet pokonanie Żelaznej Hordy nie złączy na stałe zwaśnionej Hordy i Przymierza. Dlatego każdy będzie mógł pójść w swoją drogę szukając nowych sojuszników i zadań w zupełnie nowym świecie.

Jeśli jesteście zafascynowani ogromnym światem jaki Blizzard stworzył w World of Warcraft to odsyłam Was do serii ”Opowieści World of Warcraft”, gdzie Rock ma dla Was wiele ciekawostek związanymi z uniwersum WoW.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!