Rock o Stranger Things

Teraz, kiedy Netflix jest już oficjalnie w naszym kraju, możecie wybierać wśród bogatej oferty serialowej portalu. Rockowi ostatnio wpadła w oko produkcja Stranger Things, widzieliście już?

Jeśli lubicie kiedy po plecach przechodzą Wam dreszcze, a do tego kręci Was science-fiction, to Stranger Things wydaje się być serialem wprost stworzonym dla Was. Fabuła zabiera nas do amerykańskiego stanu Indiana z lat ’80 poprzedniego stulecia, w którym dzieją się dziwne rzeczy.

W niewyjaśnionych okolicznościach, w miasteczku Hawkins znika 12-letni Will Byers. Jego zrozpaczona mama Joyce, grana przez Winonę Ryder, rozpoczyna własne śledztwo. Sprawę oficjalnie bada lokalny policjant i alkoholik Jim Hopper (Davida Harboura mogą kojarzyć widzowie z takich filmów jak Green Lantern czy serialu State of Affairs)

Boahterowie nie wiedzą jeszcze, że w sprawę zamieszane są siły nadprzyrodzone oraz agencje rządu Stanów Zjednoczonych. Najlepiej w klimat wprowadzi Was 8-mio minutowa zapowiedź jaką Netflix opublikował na swoim kanale YouTube:

Serial garściami czerpie z najlepszych produkcji filmowych lat ’80 i ’90. Fani Spielberga, a E.T w szczególności, pewnie będą zachwyceni tym, co zobaczą na ekranie.

Za scenariusz do serialu odpowiadają bracia Matt oraz Ross Dufferowie, którzy od lat tworzą tego typu produkcje na potrzeby kina i telewizji. Najbardziej znanym ich dziełem jest film Hidden, który trafił do kin w zeszłym roku. W serial jest również zaangażowany Shawn Levy, który był przymierzany do roli reżysera filmowego Minecrafta.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!