Assassin’s Creed: Unity

Bon jour! Witamy w pogrążonym w chaosie rewolucji XVIII-wiecznym Paryżu gdzie trup ściele się gęsto, a ulice spływają krwią. Może macie ochotę na krajoznawczą wycieczkę po mieście?

Jak gra się prezentuje pozostawię Rockowi, a dla tych którzy jakimś cudem się uchowali przygotowałem kilka podstawowych informacji, które powinniście przyswoić zanim wejdziecie do świata nowego Assassin’s Creed.

O grze pewnie mogliście wielokrotnie przeczytać, ja chciałbym stworzyć dla Was krótkie info, które przedstawi Wam nieco tło fabularne gry. Wybaczcie lekcję historii, mam nadzieję że nie będę przynudzał.

Lata 1789–1799 to niezwykle burzliwy okres na całym świecie, a we Francji w szczególności. Powstawały idee, które zagrażały ustalonemu przez możnych porządkowi świata.

Podzielona na stany ludność Francji, przy czym chłopi i mieszczaństwo stanowili ponad 95% ogółu, cierpiała z powodu licznych podatków i braku jakichkolwiek swobód. Jak wiecie z historii taki porządek nie mógł utrzymać się zbyt długo.

Wszystko zaczyna się kiedy lud Paryża mający dość buty i skandali na dworze Burbonów postanawia odebrać im władzę. Symboliczną datą rozpoczęcia Rewolucji jest 14 lipca 1789 roku kiedy atakowana przez mieszczan pada sławna paryska twierdza/więzienie Bastylia.

Obrońcom starego porządku broniącym się w Bastylii nie pomogło ani wojsko przysłane przez króla (przeszło na stronę rewolucjonistów), ani wysokie mury twierdzy. 135 obrońców w końcu musiało skapitulować przed tłumem.

Mimo, że żołnierzom obiecano wolność po złożeniu broni to rewolucyjny motłoch domagał się ich głów i… je otrzymał. Tak oto rozpoczęła się kariera pana Guillotina i jego niezwykle przydatnego (w czasach rewolucji) wynalazku, dzięki któremu egzekucje mogły być wykonywane szybko i sprawnie.

Burbonowie zostają obaleni, król ścięty, chłopi na wsiach mordują panów feudalnych i rozpoczyna się okres tzw. Wielkiej Trwogi czyli głodu i buntów wobec istniejących porządków, które szybko przekształcą Francję z monarchii absolutnej w republikę.

Właśnie w taki niebezpieczny czas rzuca Assassin’s Creed: Unity. Głównym  bohaterem gry jest Arno Dorian, mający austriacko-francuskie asasyn którego celem jest powstrzymanie dążących do opanowania świata templariuszy. Ale to już pewnie wiecie.

Czy Ubisoftowi udało się wstrzelić z klimatem? Miejsce i czas wydają się idealne do pokazania zwolenników starego porządku (templariusze?) oraz potężnej fali wolności, równości i braterstwa.

O tym zdecydujcie już sami oglądając Rocka. Miłej zabawy : )

Poniżej cała playlista, by wyświetlić wszystkie filmy wystarczy kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!