Pacific Rim

Kiedy zerkam na opowieść Krzycha Gonciarza o filmie Pacific Rim do głowy przychodzi mi jedna myśl, którą w swoich wrażeniach pominąłem, a którą on dosadnie przedstawił. Pacific Rim, do diabła ciężkiego, to film w którym wielkie roboty, tłuką się z gigantycznymi potworami. Czy ktokolwiek o względnie zdrowych zmysłach, odczuwa potrzebę doszukiwania się tam czegoś więcej? No chyba nie…

A2

Film w swojej klasie jest absolutnie genialny i o ile wcześniej poddawałem swoje spostrzeżenia surowej analizie, to teraz mam na to wywalone. Skupiłem się na tym co jest naprawdę ważne, zresztą kiedyś już o tym mówiłem. Wiecie co jest ważne w filmie? Zaspokojenie potrzeby widowni, dostarczenie jej takiej treści jakiej oczekuje i jakiej się spodziewa. Żadna inna produkcja w historii kina nie zrobiła tego tak dokładnie jak ostatni film Guillermo del Toro.

Powyżej powiedziałem prawie wszystko, co było warte wspomnienia, z jakiegoś jednak powodu umknął mi nagrany wcześniej fragment o relacjach między pilotami, bo tak moi drodzy w tej legendarnej nawalance reżyser dorzucił dosyć zaskakujący motyw. By kierować robotem potrzebne są dwa sprzężone ludzkie umysły, to powoduję wymianę wspomnień i odczuć i buduje niezwykłe relacje między dwojgiem ludzi. Mamy opowieść dwóch braci, ojca i syna oraz mężczyzny i kobiety. Obserwacja efektów tego sprzężenia daje co nieco powodów do namysłu. Takich na później, po filmie, bo nie po to przecież poszliśmy do kina. Nie w tym przypadku.

A1

Ten obraz należy do grupy filmów, których pominąć nie sposób. Nawet jeśli zadzierasz nosa, masz się za poszukiwacza ambitnych treści, to weź sobie ten film zobacz, wypuść trochę pary i spróbuj docenić opowieść i pomysł. Te  nie zrodziły się dopiero w tym filmie, stoi za nimi długa i pełna emocji historia prowadząca przez komiksy, książki, filmy i anime. Za pacific Rim stoją treści bardziej znaczące niż za niejednym ambitnym dziełem.

ws_Pacific_Rim_Poster_1920x1200

coyote_tango_in_pacific_rim-HD

Rzućcie okiem na opinię Krzycha Gonciarza, bo ta jest cudna i zawiera wszystkie te rzeczy które wspomnienia są warte, a które u mnie się nie trafiły.

A3

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!