Fotor Lip13
8 620

Autor

Remigiusz Maciaszek

Podobne

Tagi

Fotor

W swojej pracy, cokolwiek to dla Was znaczy, wykorzystuję przeróżne aplikacje. Ostatnio idąc za poleceniem Kominka trafiłem na wyśmienity program do obróbki zdjęć i przygotowywania kolaży. Fotor, bo tak się to cudo nazywa, zachwycił mnie do tego stopnia, że zaprezentowałem go w akcji na LIVE i wiecie co? Dostałem maila od jednego z widzów, że programik jest naprawdę wyśmienity i zdecydowanie powinienem coś o nim napisać. Zatem piszę.

PO3v2

Podstawowa informacja jaka Was zapewne zainteresuje to fakt, że program jest darmowy. Przy czym mówiąc darmowy mam na myśli, że podczas instalacji nie spróbuje Wam wrzucić do systemu jakiegoś paskudztwa w postaci gównianych toolbarów chociażby – czysta i prosta instalacja. Jeśli to kogoś nie przekonuje, to aplikacji można używać także online z poziomu www. Występuje w wersjach na systemy Android, Widnows 8 i niższe oraz Mac i iPhone (ze względu na wygodę zaprezentuję wersję dla systemu Windows 7).

Aplikacja składa się z dwóch ważnych elementów. Pierwszy zaprezentowany na obrazku powyżej, to edycja zdjęć, drugi służy do kolaży.

1

Obie funkcjonalności są bardzo łatwe do wykorzystania, a program został maksymalnie uproszczony. Nie zmienia to jednak faktu, że uzyskany efekt często zwala z nóg. Nie zamierzam Wam opisywać wszystkich funkcji, bo te, w pięć minut, ogarnie przysłowiowy orangutan. Rzućcie po prostu okiem na uzyskane efekty.

GTA1_Fotor_Collage

Mój kolaż do GTA V, to połączenie obu funkcjonalności. Najpierw zdjęcia poddałem edycji później połączyłem razem w kolażu. Przy okazji to nie są tak naprawdę zdjęcia, ale klatki wycięte z filmu na YouTube. Te pierwotnie nie mogą się pochwalić wyjątkową jakością.

Zdjęcia_Fotor3_Fotor_Collage

Stare zdjęcia z filmu o Mojito. Zapewnia, że w wersji pierwotnej nie robiły aż takiego wrażenia.

DSC07083

Powyżej zdjęcie w wersji oryginalnej, poniżej poddane obróbce.

PO1

PO2

PO3

Jeśli chodzi o moje potrzeby, to efekt jest absolutnie zadowalający. Dla wszystkich, którzy bawią się grafiką, czy piszą blogi w których zdjęcia grają kluczową rolę, ten program może być bezcenny. Przy obróbce zdjęć wyłącznie na własne potrzeby aplikacja może być również bardzo przydatna. Nie widzę minusów.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!