Piechociarz prosto z I Wojny

Żołnierze z czasów I Wojny łatwego życia nie mieli. Zapomnijcie o kamizelkach kuloodpornych, celownikach laserowych czy kevlarowych hełmach. Przed Wami autentyczny pierwszowojenny piechociarz!

Życie w okopach, ciągły ostrzał artyleryjski i wszędobylska wilgoć nie ułatwiały prowadzenia działań wojennych. Zwłaszcza, że żołnierze cały czas żyli na linii frontu, a przez swoich dowódców często byli traktowani jak mięso armatnie.

Kromka spotkał się z Mikołajem Kamienieckim z grupy SRH Gloria-Viktoria, którego pasją jest rekonstrukcja historyczna. Mikołaj przywiózł cały swój szpej, dzięki któremu zobaczycie w co dokładnie swoich żołnierzy wyposażały kraje walczące na frontach I Wojny.

5783140-3x2-700x467

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!