Piechota w Battlefield I

Życie żołnierza z czasów I Wojny do łatwych nie należało. Z tego co mówi Kromka, DICE dało radę odtworzyć klimat brutalnych starć jakie cechowały konflikt z lat 1914-1918. 

Tym razem Kromka z bliska przygląda się sposobowi w jaki w Battlefieldzie I będzie walczyła piechota. Na dynamizm starć nie powinniśmy narzekać, bo gra wydaje się skonstruowana właśnie z myślą o nich.

Jasne, w grze będą pojazdy, ale nie wydają się one dominować pola bitwy w taki sposób, jak to miało miejsce choćby w ”czwórce”. O szczegółach opowie Kromka, a ja zerknę na chwilę w stronę map na jakich będziemy walczyć.

Plotki co do ich umiejscowienia już od jakiegoś czasu krążą po internecie, zajmowaliśmy się nimi nawet na JaRocku. Tymczasem DICE w końcu zdecydował się na opublikowanie nazw i lokalizacji części z dostępnych plansz.

Amenis wygląda na typową mapę do walk w mieście

Amiens wygląda na typową mapę do walk w mieście

Póki co na Battlefield.com pokazały się cztery mapy: na pierwszy ogień idzie bitwa o Amiens. Amiens, to urocze francuskie miasteczko, o które toczą się zaciekłe walki między Niemcami, a Brytyjczykami.

To na '"Bliznach'' rozegra się pewnie największa jatka

To na ‚”Bliznach” rozegra się pewnie największa jatka

Blizny Saint-Quentin”, czyli druga ujawniona mapa, zapowiada się wyjątkowo krwawo. Jak napisali twórcy -gracze muszą przygotować się ”na prawdziwą apokalipsę”-, a walki toczyły się będą w okół ”nietkniętej dotąd przez wojnę wioski Travecy”.

Monte Grappa to przede wszystkim umocnione forty

Monte Grappa to przede wszystkim umocnione forty

Trzecia mapa nosi nazwę ”Monte Grappa”, w której powalczymy na ośnieżonych szczytach Alp w pobliżu Wenecji. DICE umieściło na mapie silnie bronione forty z potężnymi działami dającymi przewagę wojskom Austriacko-Węgierskim stawiającym czoło Włochom.

Ostrzał wybrzeża ma być możliwy na Skraju Monarchii

Ostrzał wybrzeża ma być możliwy na Skraju Monarchii

Czwarta i ostatnia mapa ujawniona przez DICE nosi nazwę ”Skraj Monarchii”. Potyczkę rozegramy na silnie ufortyfikowanym wybrzeżu Adriatyku. Wiemy na pewno, że znajdujący się na lądzie żołnierze włoscy będą mieli spory problem z odparciem szturmu przeciwnika wspieranego przez okręty wojenne.

Jak Wam się widzą takie mapy? Dajcie znać w komentarzu!

[źródło: Battlefield.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!