II Wojna powraca do RTSów

Tęskniliście? Drugowojenne RTS wracają!

Tęskniliście? Drugowojenne RTS wracają!

II Wojna Światowa to temat, który powoli wraca do łask deweloperów. Już 23 maja będziecie mogli wypróbować najnowszą drugowojenną strategię studia Eugen Systems – Steel Division: Normandy 44. 

Jeśli pamiętacie takie gry Codename: Panzers, Soldiers: Heroes of World War II czy nieco świeższe Company of Heroes 2, i od żadnej z tych gier nie mogliście się oderwać, to Steel Division: Normandy 44 wydaje się idealną propozycją własnie dla Was.

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie około 400 jednostek różnych typów – od zwykłych piechociarzy, poprzez artylerię, aż po czołgi – słowem niemal wszystko, co walczyło przy lądowaniu aliantów w Normandii. Na swojej stronie twórcy chwalą się dokładnym odwzorowaniem wyróżniających się jednostek, jak amerykańska 101 Dywizja Powietrzno-Desantowa, czy niemiecka 21 Dywizja Pancerna.

Mapy na jakich będziemy się poruszali zostały odtworzone z fotografii lotniczych tamtego okresu, co ma stanowić dodatkowy smaczek dla graczy. W grze nie zabraknie też trybu multiplayer, w którym nawet 20 dowódców na raz, podzielonych na dwie drużyny po 10, stoczą walkę o przyszłość Europy.

Za Steel Division odpowiedzialne jest wspomniane już studio Eugeon Systems, które wcześniej stworzyło takie tytuły, jak Wargame czy R.U.S.E. Steel Division: Normandy 44 swoją premierę będzie miał całkiem niedługo, bo już 23 maja. Gra pokaże się tylko na PC.

Premiera 23 maja!

Premiera 23 maja!

[źródło: steeldivisiongame.com, YT -Paradox Interactive]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!