Mobilki rozbiły bank

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 21 Październik 2016
  • Komentuj 0

Raport z 2014  roku, po dwóch latach widać, że rynek rośnie w siłę

Raport z 2014 roku, po dwóch latach widać, że rynek rośnie w siłę

Newzoo opublikowało raport, w którym podają miliardowe kwoty. Czego dotyczą? Gier i aplikacji mobilnych. Według prognozy przyszły rok ma przynieść 44,8 miliarda dolarów. Dlaczego tak dużo? Newzoo oszacowało, że w tym roku z urządzeń mobilnych aktywnie korzystały 3 miliardy użytkowników, w tym 2,3 miliarda korzysta ze smartfonów. Zdecydowana większość, bo 1,9 miliarda gra w gry mobilne. ''W obecnych czasach smartfon o podstawowych parametrach możemy kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Stosunkowo wydajne urządza to wydatek kilkuset złotych. Pamiętajmy także o rynku używanych smartfonów. Dzięki niskiemu progowi wejścia, coraz więcej osób decyduje się na zakup i aktywne korzystanie ze smartfonu. Nawet najtańsze urządzenie będzie w stanie obsłużyć mniej wymagające gry i aplikacje.'' – tak tłumaczy rosnący trend na smartfony Damian Fijałkowski.

Damian Fijałkowski, jeden z założycieli T-Bull S.A

Damian Fijałkowski, jeden z założycieli studia T-Bull S.A

Wszystko sprowadza się więc do obniżenia ceny urządzeń mobilnych. Aktualnie liderem jest Apple. 34,8 % aktualnie użytkowanych smartfonów i tabletów to właśnie jabłuszka. Zaraz za Apple najczęściej wybierane są produkty, oczywiście tu bez zaskoczenia, Samsunga – 22,3% udziału w rynku. Ranking najpopularniejszych mobilek zamykają Huawei, Xiaomi i Lenovo. Pokemon Go całkiem nieźle ugruntowało spojrzenie na gry mobilne. Wiemy już, że wyniki jakie osiągnął w pierwszych chwilach od wydania były bardzo wysokie, a chętnych do opłacania firm nie brakuje. Rynek kwitnie a inne gry i aplikacje zbierają równie imponujące żniwa. Zdecydowanymi mistrzami w generowaniu dochodów z gier są mieszkańcy Azji, 24,6 miliarda dolarów, z czego 86% dostarczają gry, a pozostałe kilka procent inne aplikacje.

Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie w branży gier? Jasne! Kto o tym nie marzy?

Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie w branży gier? Jasne! Kto o tym nie marzy?

Jak odnajduje się w tym polska firma developerska? Całkiem, całkiem, ich wyścigowa mobilka Top Speed ogrywana jest już przez 10 milinów ludzi, a oprócz tego założyciele studia (Damian Fijałkowski, Grzegorz Zwoliński i Radosław Łapczyński) mają drugą spółkę SatRevolution S.A, która stworzyła pierwszego polskiego, a do tego prywatnego satelitę komercyjnego. Do tego spółka niedługo wkracza na rynek NewConnect, a rozpoczęte we wrześniu procesy rekrutacyjne mają zapełnić 150 miejsc pracy. Jak widać rynek się kręci również dla polaków. Ciekawi mnie, czy faktycznie osiągnie śmiałe założenia Newzoo?
T-Bull S.A. – informacje o firmie T-Bull S.A. to polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 170 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych.
[Źródło: t-bull.com, newzoo.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze