Minecraft na sterydach?

2011-08-23_175529

Nim przygotujecie wiadro pomyj i wylejecie je na temat Minecrafta – raczej nikt nie może zaprzeczyć, że jest to gra, która zmieniła rynek gier. Twórcy ze studia Mojang pokazali, że wystarczy dać ludziom pełną swobodę oraz otwartość na mody, a reszta zacznie się już toczyć jak kulka śniegowa.

Niewiele gier może równać się popularnością z Minecraft, a jeszcze mniej gier indie może równać się tak spektakularnym sukcesem, który wpłynął na rynek gier.

Od momentu pojawienia się Minecraft na rynku mijają lata – wiele innych firm, czy twórców gier stara się stworzyć coraz bardziej zaawansowane gry bazujące na idei swobodnego budowania.

Tym razem będziecie mogli poczytać i obejrzeć zapowiedzi gier, które swego czasu mogą zdobyć grono fanów oraz popularność.

Nie wszystkie są darmowe, jednak każda z nich ma coś, co może spodobać się fanom klasycznego Minecraft.

Landmark 


Landmark to darmowa produkcja w fazie zamkniętej bety, która tworzona jest przez znane wielu graczom studio Sony Online Entertainment. Gra stawia przede wszystkim na rozmach graficzny – budując swoje konstrukcje w Landmark możecie tworzyć je z mikrowokseli.

Jak w przypadku Minecraft średnia wysokość „klocka” to w przybliżeniu około metr, tak w Landmark najmniejszy obiekt jaki stworzycie może mieć wysokość zaledwie 10 centymetrów.

Taka dbałość o detale sprawia, że możemy stworzyć w tej grze… nawet kulę. Oczywiście w całym tym potężnym silniku, który pozwala tworzyć niesamowicie szczegółowe budowle musi być jakiś szkopół – Landmark jest grą niesamowicie wymagającą sprzętowo oraz niestety jej otwarta beta opóźnia się już o blisko pół roku.

Trove


Trove to również darmowa gra, tym razem od studia tworzącego między innymi takie gry jak Archeage, Defiance czy Rift – czyli oczywiście Trion Worlds.

Zdaniem wielu bardzo mocno czerpie z porzuconego przez twórców Cube World, coś w tym jest. Trove oferuje nam poza zdobywaniem klocków pod budowę również system walki, umiejętności, poziomowania oraz zbierania przedmiotów.

Świat w grze wypełniony jest lokacjami, w których gracze mogą walczyć z mobami, bossami, lootować przedmioty. Mogą też „przywoływać” swoje włości – niestety każdy gracz ma niewielką działkę, ale może ją „przywołać” w dowolnym wolnym miejscu świata.

Przygoda jest „mobilna” – możemy eksplorować ze znajomymi świat i lokacje, przywołując swoją chatkę obok wielkiej lokacji pełnej mobów. Prócz tego Trove wyróżnia się mocno humorystycznym podejściem do tematu – dla przykładu dobrym hełmem może być… hamburger.

Creativerse


Creativerse to nieco mniejsza produkcja niż przedstawione powyżej, ale również  zasługująca na odrobinę uwagi. Studio Playful Corporation postanowiło przenieść klasyczną rozgrywkę opartą o budowanie z sześcianów, w nieco bardziej zaawansowany graficznie świat.

Creativerse wygląda klasycznie, ale cieszy oko delikatnie komiksowym stylem. Gra mimo wersji we „wczesnym dostępie” oferuje tryb sieciowy – gracze tworzą świat zabezpieczony hasłem i mogą grać wspólnie.

Jeżeli chodzi o wady Creativerse – jest to gra, która wygląda ładnie, daje wiele frajdy, ale nie jest jeszcze dostatecznie rozbudowana.

Treść jaką oferuje Creativerse niestety możemy poznać w ciągu maksymalnie jednego dnia gry.

King-Kong minecraft

A wy? Znacie jakieś ciekawe gry oparte o ideę budowania własnych włości w wokselowej albo sześciennej formie? Podzielcie się nimi w komentarzach – pamiętajcie, by poza tytułem gry dodać jej opis, ewentualnie link do trailera na Youtube.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!