CNN grywa w Fallouta

Kojarzycie taki ekran?

Kojarzycie taki ekran?

W Stanach panuje wielkie poruszenie – czy działający na zlecenie Moskwy hakerzy mieli wpływ na wynik wyborów w tym kraju? CNN przygotował materiał, z którego może wynikać, że zrobili to za pomocą komputerów z Fallout 4…

Konflikt w cyberprzestrzeni trwa w najlepsze. Jeden kraj wykrada tajemnice drugiego, szpiegowani są przywódcy państw, a Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o to, że ta za pomocą swoich hakerów wpłynęła na wyniki wyborów prezydenckich.

Materiał w tej sprawie postanowił przygotować CNN, pierwszy telewizyjny kanał na świecie, który nadawał programy informacyjne przez całą dobę. Żeby zilustrować swoim widzom działanie rosyjskich hakerów stacja użyła takiego obrazka:

Grywaliście może w Fallouta 4? Jeśli tak, to jestem pewien, że rozpoznajecie urządzenie, z którego mieli korzystać cyberprzestępcy. Zdaniem stacji Rosjanie mogli dokonać włamu za pomocą komputera pochodzącego z gry Bethesdy

Pewnie nikt im nie powiedział, że w świecie Fallouta naszej cywilizacji nie udało się stworzyć sieci WWW, więc widoczne w materiale CNN urządzenie ciężko było wykorzystać do włamania przez internet. Dla normalnego widza nie ma to najmniejszego znaczenia, ale gracze to czujne bestie. Pierwszy sprawę na Reddicie nagłośnił użytkownik o ksywce Poofylicious.

[źródło: reddit.com, kotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!