Chiński problem Oculusa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2014
  • Komentuj 10

3027986-poster-p-2-a-high-percentage-of-white-dudes-who-wear-oculus-rift-are-also-mouth-breathers

Oculus Rift postanowił zawiesić sprzedaż swoich gogli VR w Chinach. Powód? Chińczycy na masą skalę odprzedawali swoje zestawy z ogromną marżą.  Podczas kiedy my z niecierpliwością czekamy na konsumencką wersję Oculus Rift firma należąca do Facebooka już od jakiegoś czasu sprzedaje deweloperskie zestawy twórcom gier, tak aby Ci mieli czas na poznanie możliwości urządzenia. Mowa tu o zestawie DK2 (development kit 2), który nie jest produktem gotowym do wejścia na rynek. Nie przeszkadza to jednak chińskim konikom do rzucenia się na zestawy. Problem polega na tym, że Chińczycy w nieuczciwy sposób wykupują przeznaczone dla twórców gogle i sprzedają z ogromną marżą na otwartym rynku.

samsungs-oculus-rift-challenger-might-be-called-gear-vr

''Tak, to przykre że musieliśmy zawiesić sprzedaż w Chinach z powodu wielu przypadków odsprzedaży'' poinformował za pośrednictwem Reddit przedstawiciel Oculusa. ''Musimy się upewnić, że robimy co możemy aby sprzedawcy, którzy chcą zarobić na naszym produkcie nie zabierali go deweloperom zamawiającym swoje zestawy globalnie'' dodaje. Oculus próbuje wymyślić jakiś alternatywny sposób upewnienia się, że deweloperskie zestawy trafią do chińskich deweloperów, a nie na chłonny chiński czarny rynek. ''Zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia sprzedaży w całym kraju. Pozwolę Wam dodać 2 do 2'' pisze rozgoryczony pracownik Oculus VR. Może zdarzyć się tak, że jeszcze zanim Oculus wejdzie na zachodni rynek w Państwie Środka powstaną ''potworki'', które z całych sił będą udawały pełnoprawne gogle VR. Wiecie jak to jest w Chinach, zero poszanowania dla własności intelektualnej i raczej marna jakość gotowego ''produktu''. Na zachodzie raczej mało kto by się na takie urządzenie skusił (nawet jeśli cena byłaby bardziej niż przystępna), ale w końcu Chińczyków o nazwisku Chang jest znacznie więcej niż Polaków. Jeśli dodamy do tego restrykcyjne chińskie przepisy dotyczące gier komputerowych to dla zwykłego obywatela ChRL sięgnięcie po ''rodzime'' gogle VR może okazać się jedyną opcją doświadczenia technologi virtual reality. Wiązałoby się to z ogromnymi stratami finansowymi dla wszystkich producentów gogli 3D. Oculus Rift DK2 kosztuje około 350 amerykańskich dolarów i może być zamówiony ze strony Oculus VR, jednak zanim cokolwiek się stanie będziecie musieli potwierdzić, że przyjmujecie do wiadomości, że gogle w obecnym stanie są przeznaczone dla deweloperów. Najbliższe dostawy przewidziane są na grudzień tego roku bez jakiejkolwiek wzmianki o sprzedaży wersji dla klientów indywidualnych.

occulus-vr-dk2-002-612x640 (1)

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze