Brodaty przegląd indyków #1

60 Seconds to niewielka produkcja polskiego studia Robot Gentleman Studios mieszająca odrobinę survivalu, prostej komiksowej grafiki oraz podejmowania decyzji.

Fabularnie w tym tytule mamy… tytułowe 60 sekund na zebranie niezbędnych rzeczy i ucieczkę do schronu – musimy zadecydować ile zabrać jedzenia, wody, jakie przedmioty oraz kogo z rodziny.

Tak, musimy podjąć takie decyzje! Następnie już w schronie przyjdzie nam decydować kto wyrusza na poszukiwania, jakie zebrane przedmioty w jakich sytuacjach użyjemy.

Gra posiada prostą oprawę graficzną, ale ilość decyzji oraz sytuacji powinna zaskoczyć każdego.

GemCraft Chasing Shadows to najnowsza odsłona bardzo popularnej gry przeglądarkowej o podobnym tytule – po wielu latach rozwijania swojej produkcji, dodawania setek plansz i ulepszania mechaniki twórcy GemCraft postanowili wydać swoją grę na Steam.

W edycji Chasing Shadows znajdziemy blisko 200 map, kilkadziesiąt traitów (elementów zmieniających te mapy), umiejętności, system perków i ulepszeń naszej „magii”.

Schemat, sens oraz mechanika gry pozostaje podobna – GemCraft to klasyczny Tower Defense z możliwością tworzenia ogromnej ilości wież, czarów, pułapek i innych elementów.

Stonehearth to tytuł, o którym mogliście już kiedyś słyszeć – Radiant Entertainment postanowiło stworzyć ciekawego sandboxa w delikatnym klimacie god-like.

Sterujemy ludem poddanych, który powoli rozbudowuje osadę, do wioski, przez miasteczko, twierdzę czy zamek. Wszystko tak, jak sami sobie zaprojektujemy w tym voxelowym świecie.

Główną zaletą Stonehearth jest możliwość zapisywania swoich własnych schematów budynków, które następnie możemy stawiać lub rozbudować.

Nasi podwładni w Stonehearth posiadają swoją „niepodległość” – jedzą, piją, odpoczywają, śpią i pracują. My jedynie decydują, co powinni robić… ale nie kiedy.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!