Prawdziwy Fallout Shelter

Zajrzyj na Facebooka Urbex History

Dziś już na szczęście nikomu nie potrzebne, ale ''bunkry są''

Dziś już na szczęście nikomu nie potrzebne, ale ”bunkry są”

Każdy kto miał styczność z serią Fallout na pewno zastanawiał się jakby naprawdę wyglądał świat po zagładzie atomowej i co wtedy by zrobił. Jak się przygotować, co zabrać, skąd brać pożywienie i jak przetrwać w takiej sytuacji?

Na całym świecie rozlokowane są schrony przeciwatomowe. Niektóre przygotowane są tylko dla głów państw i ich rodzin, a inne dostępne dla ogółu. Powstają też specjalne tzw. ”arki”, gdzie można wykupić sobie przytulne miejsce tak samo jak w przypadku Vault-tec.

Nie jest Wam na pewno obce, że i w Polsce mamy takie budowle, ale są one w większości mocno zdewastowane albo niedostępne. Nam udało się jednak znaleźć jeden we względnie dobrym stanie.

Mocno zdziwiło nas, że w magazynach dalej znajdują się płaszcze przeciwchemiczne i maski przeciwgazowe. Niektóre nawet pozamykane w fabryczne opakowania.

Stan idealny, jeszcze z instrukcją!

Stan idealny, jeszcze z instrukcją!

Udało się też znaleźć porozrzucane (ale w dużej liczbie) wojskowe pakiety przeciwchemiczne, coś w stylu Rad Away z Fallouta :)

Bez energola ani rusz

Bez energola ani rusz

Co prawda schron jaki zobaczyliście na naszym filmie nie wyglądał dokładnie tak samo jak ten z gry, a przetrwanie w nim nuklearnej wojny byłoby bardzo dużym wyzwaniem, to i tak chodząc po zawiłych korytarzach, nie mogłem pozbyć się myśli o Falloucie.

Mam nadzieję, że podobają się Wam materiały tego typu i chcielibyście jeszcze kiedyś przeczytać i zobaczyć nasze inne znaleziska, które często kojarzą się nierozerwanie z miejscami z gier. Do zobaczenia przy okazji kolejnych wpisów!

Zajrzyj na Facebooka Urbex History


Autorem wpisu jest Jakub Stankowski z kanału Urbex History

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy wszystkich do komentowania naszych artykułów. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji społeczności brodaczy!